690 680 960

Warsztaty, spotkania, zajęcia oraz Dzień Dziecka. Wszystko to w bibliotece w Świdniku

Niezwykle interesująco zapowiada się przyszły tydzień w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Odbędzie się tam szereg wydarzeń skierowanych zarówno do małych dzieci, młodzieży, dorosłych jak też seniorów.

Świdnik

We wtorek 31 maja i w środę 1 czerwca o godzinie 10.30 w MediaStrefie, nowoczesnej czytelni biblioteki, odbędą się ostatnie bezpłatne warsztaty dla seniorów „Nie bój się myszy”, które cieszą się stałą popularnością. Zakończy się także III edycja warsztatów komputerowych dla osób starszych, którzy chcieli poznać zagadnienia związane m.in. z obsługą komputera, wyszukiwaniem informacji w sieci, wysyłaniem emaila.

Na najbliższym spotkaniu rozdane zostaną dyplomy ukończenia warsztatów. Nabór do kolejnej IV edycji „Nie bój się myszy” rozpocznie się w sierpniu. Warsztaty obejmują 20 godzin szkoleniowych dla seniorów, którzy chcą zgłębić tajniki obsługi komputera.

We wtorek 31 maja o godzinie 11 w galerii biblioteki odbędą się cotygodniowe spotkania rodzinne z najmłodszymi „czytelnikami”, małymi dziećmi, w Klubie Mum`s Time. Spotkania są tematyczne, w oparciu o księgozbiór biblioteczny. Zajęcia mają na celu integrację społeczną dzieci i ich rodziców, a także służą rozwojowi sensorycznemu dzieci. Każde spotkanie zawiera w sobie elementy nauki języka angielskiego i jest przeplatane momentami muzycznymi, ćwiczeniami ruchowymi oraz prostymi zadaniami plastycznymi.

Tym razem uczestnicy zajęć spotkają się z pluszowym misiem. Posłuchają fragmentu książki Steve’a Smallman „Nie bój się misiu”, powtórzą części ciała po polsku i po angielsku z przyniesionymi pluszakami. Potańczą przy piosenkach „My teddy bear” i „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz wykonają pracę plastyczną. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są rodzice z dziećmi w wieku 1-3 lat.

We wtorek 31 maja o godzinie 17 w galerii biblioteki odbędzie się spotkanie z grupą literacką „Metafora” pt. „Maj na wesoło – w literaturze i życiu”. Spotkanie w formie teatralnej pełne będzie anegdot z życia poetów. Uczestnicy poznają historie, o których nie usłyszą na lekcjach języka polskiego. Gościem specjalnym będzie Anna Tuźnik- poetka z Kazimierza Dolnego.

Grupa literacka „Metafora” powstała w październiku 2016 roku. O sobie mówią: „Jesteśmy „tylko” pasjonatami, którzy pomimo posiadania swoich rodzin czy codziennych obowiązków, znajdują czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i słowem. Zapewnić im w ten sposób spa dla duszy.” Celem grupy jest zaszczepienie na nowo w ludzkich sercach słowa i szacunku do poezji oraz promowanie tej dziedziny sztuki jako wciąż żywej i wartej głębszego poznania. Zapraszają wszystkich, którzy tworzą poezję, prozę lub lubią ją czytać.

Raz w miesiącu grupa organizuje spotkania tematyczne, wieczory autorskie lub otwarte spotkania, na które przyjść może każdy (bez względu na wiek czy doświadczenie) i zaprezentować ulubione bądź własne wiersze lub fragmenty prozy.

We wtorek 31 maja o godzinie 17 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 odbędzie się spotkanie „Być mężczyzną”, na które zaproszeni sią panowie w wieku 18 – 99 lat. Tematyka spotkań związana jest z zagadnieniami: relacji międzyludzkich, straty, miłości, odpowiedzialności, świadomego ojcostwa. Prowadzi Roman Ciszewski, trener komunikacji interpersonalnej. Będzie to drugie spotkanie z tego cyklu.

W środę 1 czerwca o godzinie 16 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży w drukowaniu 3D.

Jakie zastosowanie ma druk 3D w dzisiejszym świecie? Jakie są ograniczenia w drukowaniu 3D? Od czego zależy wielkość wydruku? Czy drukowanie 3D jest ekologiczne? Na te i wiele innych pytań odpowie Paweł Drzewiński (grafik), który przez najbliższe tygodnie poprowadzi dla dzieci i młodzieży WARSZTATY 3D w MediaStrefie. Zajęcia obejmują podstawy projektowania, uwieńczone wydrukowaniem projektów na drukarce 3D. Warsztaty odbywają się w każdą środę o godz. 16:00.

W środę 1 czerwca o godzinie 17 z okazji Dnia Dziecka na placu Konstytucji 3 maja odbędzie się wspólna zabawa z Marianną Oklejak. Na placu będziemy wspólnie tworzyć „miejski dywan”. Prowadząca spotkanie Marianna Oklejak jest obecnie jedną z najpopularniejszych graficzek w Polsce. Jest autorką postaci, znanej wszystkim dzieciom, Basi z książek Zofii Staneckiej.
W Dzień Dziecka uczestnicy będą rysować kredą i wodą na betonie placu Konstytucji 3 maja.

W środę 1 czerwca o godzinie 17 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 odbędą się zajęcia językowe dla dzieci w wieku 5-9 lat. W dniu święta wszystkich dzieci wraz ze szkołą PearFect organizatorzy zapraszają na niezwykłą zabawę przed placówką biblioteki. Czekać będzie na uczestników wiele niespodzianek, będziemy smakować gruszki z wierzby i bawić się w podchody. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami.

W czwartek 2 czerwca o godzinie 17 w Zaułku Poetów, biblioteka zaprasza młodzież młodszą i młodzież starszą, a także wszystkich dorosłych na wyjątkowe spotkanie, na rozmowę z Katarzyną Ryrych. Jest to polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Według czytelników jest najlepszą i najważniejszą pisarką dla młodzieży. Zawsze porusza ważne tematy, ponieważ w swojej twórczości jest autentyczna, to młodzież obdarza ją zaufaniem. W jej książkach nie ma magii, jest życie. Młodzież zna ją z książek „Chuligania”, „Król”, „Pas startowy”, „Zyg Zak marchewka”, „Bachor” i wielu, wielu innych.

Spotkanie autorskie jest skierowane do młodzieży, również do dorosłych, bibliotekarzy i nauczycieli, będzie miało charakter dyskusji. Odbędzie się w Zaułku Poetów z okazji Dnia Dziecka dla młodzieży – młodszej i starszej.

W piątek 3 czerwca
o godzinie 9 w Filii nr 2, ul. Piłsudskiego 6 A odbędzie się spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Między słowami o.. „, na którym będzie okazja porozmawiać o pomysłach na zabawy wakacyjne. Dosłownie z niczego stworzyć eko-stworko-marionetki, wymyślić historię wędrujących kamieni i dowiedzieć się co to jest Cymbergaj. Spotkanie skierowane jest do dzieci 4-6 letnich.

(fot. materiały organizatora)

Jeden komentarz

  1. super, będziemy n aplacu! 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)