Walczymy razem z Sebastianem: Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski w Zamościu

Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu organizują Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski. Celem wydarzenia jest zbiórka środków na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa.

Zamość
2019-12-26, 16:00

W czwartek 26 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8 odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem. Organizatorami są Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. Tegoroczny turniej został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Zebrane środki podczas rozgrywek zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak: zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni. Wymaga terapii biologicznej, podawania dożylnie preparatów żelaza i okresowo przetaczania krwi. Od dwóch lat nie ma skuteczności leczenia konwencjonalnego, więc podjęta została próba leczenia biologicznego. Sebastian jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka.

Sebastian, mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Gdy lepiej się czuje, jest wesołym i radosnym chłopakiem, ma dobry kontakt z rówieśnikami. Lubi grać na pianinie i czytać książki. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego. W jego trudnej sytuacji jest to jedyny sposób skutecznej edukacji, zwłaszcza, że w roku 2020 ma zamiar ukończyć naukę.

Podczas oficjalnej części, o godzinie 16:00, nastąpi licytacja gadżetów i koszulek z podpisami znanych piłkarzy i klubów. Ponadto wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery do lokalnych firm. Dodatkowo w godzinach 12-20 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez fundację DKMS.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)