690 680 960

UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny

6 grudnia 2022 r. (wtorek) na placu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane zarówno do studentów i pracowników uczelni, jak i wszystkich mieszkańców naszego miasta – Akademicki Jarmark Świąteczny. Zaczynamy już o godz. 10.

Lublin
2022-12-06, 10:00

Akcja nawiązywać będzie do słynnych jarmarków bożonarodzeniowych organizowanych we wszystkich największych miastach w Polsce. Ma ona na celu integrację całej społeczności akademickiej, wsparcie lokalnych fundacji i stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich działających na obszarze naszego miasta.

W godzinach 10.00-14.00 pod namiotami UMCS będzie można skosztować wybranych potraw i słodkości świątecznych, a także zakupić interesujące wyroby rękodzielnicze, m.in.: mydełka glicerynowe, makramy, kartki i dekoracje świąteczne przygotowane przez studentów naszej uczelni, a także zaproszonych gości. Swoją obecność potwierdził także Ogród Botaniczny UMCS, który jako partner wydarzenia zadba o wystrój świąteczny jarmarku.

Społeczność akademicka uczelni będzie mogła po raz kolejny zjednoczyć się w imię działalności charytatywnej. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in.: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Żłobek Uniwersytecki maluch.net, Lubelskie Sploty oraz Stowarzyszenie Kooperatywa Lubelska (oferujące ekologiczną żywność z województwa lubelskiego, co umożliwi wsparcie działań lokalnych społeczności sąsiedzkich). Na placu „pod Maryśką” będzie także dostępna specjalna przestrzeń przeznaczona do wykonania okolicznościowych zdjęć świątecznych.

Wydarzenie jest pierwszym „zimowym” spotkaniem przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Będzie to dobra okazja do wsparcia działalności licznych fundacji zaproszonych do udziału w akcji oraz szansa na odbiór drobnych upominków i wykonania klimatycznych zdjęć.

(fot. UMCS)

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)