Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tydzień w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Prezentujemy program wydarzeń

Tak jak co tydzień, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku nie zabraknie atrakcji. Oprócz licznych zajęć zaplanowano też kiermasz świąteczny.

Świdnik

W poniedziałek, 27 listopada, od godziny 10 do 17 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędzie się dla młodzieży przegląd filmowy BiblioTykejszyn, podczas którego, będą prezentowane fascynujące produkcje z różnych zakątków świata, ukazujące różnorodność kultur i stylów życia. Przegląd potrwa 3 dni!

We wtorek, 28 listopada, o godzinie 11 w galerii biblioteki, odbędą się cotygodniowe spotkania rodzinne z najmłodszymi „czytelnikami”, małymi dziećmi, w Klubie Mum`s Time. Spotkania są tematyczne, w oparciu o księgozbiór biblioteczny. Zajęcia mają na celu integrację społeczną dzieci i ich rodziców, a także służą rozwojowi sensorycznemu dzieci. Każde spotkanie zawiera w sobie elementy nauki języka angielskiego i jest przeplatane momentami muzycznymi, ćwiczeniami ruchowymi oraz prostymi zadaniami plastycznymi. Tym razem zabawy obejmują aktywność sensoryczną i muzyczną.

We wtorek, 28 listopada, o godzinie 18 w galerii biblioteki odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów, nauczycieli i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku. Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania!

We wtorek, 28 listopada, o godzinie 17 w Filii nr 2 przy ul. Piłsudskiego 6a odbędzie się „Wyłącznik”, spotkanie zabieganych kobiet, na którym oferowane będą wyłącznie pozytywne myśli. Otwarte spotkanie z propozycją andrzejkowych wróżb przy pysznej herbacie i ciasteczkach.

W środę, 29 listopada, o godzinie 13 w galerii biblioteki odbędzie się spotkanie dla dzieci „Cały ten świat!” inspirowane książkami.

W środę, 29 listopada, o godzinie 16 w Filii nr 2 przy ul. Piłsudskiego 6a odbędzie się „Wieczór z Dziadami”. Fragmenty dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza będzie czytała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

W środę, 29 listopada, o godzinie 17 w galerii biblioteki, odbędzie się spotkanie z cyklu Szlachetne zdrowie podczas którego zaprezentowana zostaną właściwości „Power Greens”.

W czwartek, 30 listopada, o godzinie 10.30 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędą się warsztaty komputerowe dla seniorów „Nie bój się myszy”. Zajęcia obejmują kilka paneli szkoleniowych: budowa komputera, podstawy edytora tekstów, poczta mailowa, Internet oraz bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty obejmują 20 godzin szkoleniowych. Na spotkaniu seniorzy oswajać się będą z edytorem tekstu.

W czwartek, 30 listopada, o godzinie 18 w galerii biblioteki odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy będą wykonywać karty świąteczne. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Zuzanna Zubek – Gańska, absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako kustosz zrealizowała ponad 180 wystaw, współpracując przy tym z muzeami i galeriami w całej Polsce. Opowie o tym czym była karta pocztowa, a także poprowadzi warsztaty, na których powstaną niebanalne karty świąteczne.

Inspiracją jest 100 rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, która tworząc swoje karty, mówiła, że czuje się wtedy „artystką”.
Obowiązują zapisy: tel. 506024857

W dniach 1 – 22 grudnia od godziny 10 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 zaplanowano Kiermasz Świąteczny, pełen magii, świątecznych inspiracji i rękodzieł przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Miejskich podczas comiesięcznych spotkań!

W piątek, 1 grudnia, o godzinie 17 w Filii nr 3, ul. Gen. S. Maczka 3 odbędzie się spotkanie Klubu Seniora. Podczas spotkań odbywają się fascynujące rozmowy o literaturze przy kawie i herbacie.

W piątek, 1 grudnia, o godzinie 16 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 zapraszamy na wieczorne wydarzenie w naszej bibliotece, które zapewni uczestnikom dawkę nowej mody i aktywności fizycznej! Hobby Horse – to nie tylko zabawa, to pełnoprawna dyscyplina sportowa, która zdobywa serca dzieci i młodzieży na całym świecie.

W sobotę, 2 grudnia, o godzinie 19 w galerii biblioteki odbędzie się otwarta próba przed koncertem w Warszawie. Frigatti Quartet, złożony z utalentowanych muzyków zaprezentuje niezwykłą mieszankę brzmień obu kultur, tworząc niezapomniany muzyczny pejzaż.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo