Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata

W weekend, 16-17 grudnia, w hali Targów Lublin odbędzie się Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lublin
2023-12-16, 12:00

Podczas Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy, zarówno z przeznaczeniem na prezenty, jak też do domu. Dostępni będą wystawcy, którzy zaoferują m.in. produkty wykonane własnoręcznie, co sprawi, że prezenty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Znajdą się tam m.in. różnorodne słodkości takie jak dekorowane pierniczki, puszyste ciasta, prezentowe czekoladki, francuskie makaroniki.

Będzie też można napić się gorącej kawy, herbaty, bezalkoholowego grzańca, a dla pełnoletnich odwiedzających będzie możliwość zakupu piwnych zestawów prezentowych, nalewek lub innych rozgrzewających alkoholi. Nie zabraknie świec, ceramiki, kolorowych skarpetek, a dla miłośników pielęgnacji znajdą się także naturalne kosmetyki.

Na Festiwalu Pierogów Świata będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane krewetką, koreańskie mandu z pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, perskie bolani czy hiszpańskie empanady. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo