Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie

Ogród Botaniczny UMCS oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych organizują obchody „Święta Pszczół”. Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin.

Lublin
2019-08-04, 11:00

W niedzielę 4 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbędą się obchody „Święta Pszczół”. Tego dnia będzie można wspólnie zastanawiać się i uczyć, jak pomóc naszym skrzydlatym zapylaczom. Szczególna uwaga poświęcona zostanie na 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Wydarzenie będzie świetną okazją do nauki i zabawy dla całych rodzin.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Będzie spacer z przewodnikiem pt. „Byliny w rozmiarze XXL”, zajęcia warsztatowe „Barwy i zapachy kwiatów przyjazne nie tylko pszczołom”, zajęcia warsztatowe „Kwiaty roślin miododajnych źródłem atrakcyjności dla pszczół i prozdrowotnych fitozwiązków” jak również lawendowe upominki oraz konkursy i animacje dla dzieci. Do tego przedstawione zostaną tajemnice pszczół i dzikich zapylaczy oraz pracy pszczelarza, naukowcy wyjaśnią rolę pszczoły w laboratorium, zorganizowany zostanie także kiermasz roślin oraz produktów pochodzenia pszczelego.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00. Tego dnia dzieci do lat 10 mają bezpłatny wstęp. Pozostałych gości obowiązuje standardowy cennik Ogrodu.

(fot. materiały organizatora)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019