Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie

Ogród Botaniczny UMCS oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych organizują obchody „Święta Pszczół”. Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin.

Lublin
2019-08-04, 11:00

W niedzielę 4 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbędą się obchody „Święta Pszczół”. Tego dnia będzie można wspólnie zastanawiać się i uczyć, jak pomóc naszym skrzydlatym zapylaczom. Szczególna uwaga poświęcona zostanie na 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Wydarzenie będzie świetną okazją do nauki i zabawy dla całych rodzin.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Będzie spacer z przewodnikiem pt. „Byliny w rozmiarze XXL”, zajęcia warsztatowe „Barwy i zapachy kwiatów przyjazne nie tylko pszczołom”, zajęcia warsztatowe „Kwiaty roślin miododajnych źródłem atrakcyjności dla pszczół i prozdrowotnych fitozwiązków” jak również lawendowe upominki oraz konkursy i animacje dla dzieci. Do tego przedstawione zostaną tajemnice pszczół i dzikich zapylaczy oraz pracy pszczelarza, naukowcy wyjaśnią rolę pszczoły w laboratorium, zorganizowany zostanie także kiermasz roślin oraz produktów pochodzenia pszczelego.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00. Tego dnia dzieci do lat 10 mają bezpłatny wstęp. Pozostałych gości obowiązuje standardowy cennik Ogrodu.

Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju