Święto Plonów powiatu łęczyńskiego. Wystąpi zespół Defis

Wspólne kultywowanie dawnych tradycji, prezentacja kultury ludowej, a także integracja wszystkich mieszkańców – to wszystko jest celem dożynek powiatu łęczyńskiego. Impreza odbędzie się na boisku treningowym GKS „Górnik Łęczna”, pomiędzy stadionem a kortami tenisowymi. Dla uczestników będzie udostępniony dodatkowy parking na Targowisku Miejskim.

Łęczna
2019-09-15, 10:30

W niedzielę 15 września na obiektach sportowych GKS „Górnik Łęczna” odbędą się tegoroczne dożynki gminy Łęczna i powiatu łęczyńskiego. W programie znajdą się stałe elementy związane z obchodami Święta Plonów: barwny korowód, msza dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych z obrzędem dzielenia się chlebem, konkurs wieńców dożynkowych czy występy folklorystyczne. Wśród różnorodnych stoisk znaleźć będzie można wyroby rękodzielnicze, m.in.: rzeźby i figurki wykonane z drewna, wyroby ceramiczne, wiklinowe oraz stoiska z lokalnymi potrawami i poradami eksperckimi.

W tym roku szczególnie zadbano również o najmłodszych uczestników imprezy. Utworzona zostanie bowiem Strefa Dzieci będąca wspólną inicjatywą Starostwa Powiatowego w Łęcznej, jednostek powiatowych oraz łęczyńskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. To właśnie oni zjednoczą swoje siły, aby bezpłatnie zapewnić rodzinom z dziećmi moc atrakcji, wyzwań i uśmiechu na twarzy.

Dożynki Powiatowe to również okazja do wręczenia „Złotych Gryfów” Powiatu Łęczyńskiego, z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Powiatu. W konkursie przewiduje się przyznanie nagród w czterech kategoriach – działalność: gospodarcza, społeczna, sportowa oraz kulturalna. Równolegle z przebiegiem uroczystości dożynkowych, prowadzona będzie akcja krwiodawstwa przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, na zakończenie której odbędzie się loteria z nagrodami.

(fot. materiały organizatora)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019