Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”

Z okazji premiery książki „Umami. Opowieści i przepisy” zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Brodzik do Lublina!

Lublin
2021-11-13, 15:00

Joanna Brodzik – aktorka i smakoszka życia zaprasza na spotkanie autorskie 13 listopada o godzinie 15.00 do Restauracji „Trybunalska City Pub”, ul. Rynek 4. w Lublinie.

Spotkanie poprowadzi Paulina Superczyńska: Paulina Superczyńska jest dziennikarką związaną z Polskim Radiem Lublin. Jest autorką pozycji programowych poświęconych tematyce kulturalnej, historycznej i informacyjnej. Prowadzi rozmowy z osobami związanymi z szeroko pojętą kulturą. Zajmuje się także tematyką dotyczącą wychowania, edukacji i rozwoju dzieci. Interesuje się również wybranymi zagadnieniami z zakresu psychologii, filozofii i historii.

Spotkanie autorskie z okazji premiery książki – „Umami. Opowieści i przepisy”

UMAMI to mądra i dowcipna opowieść kulinarna przeplatana sprawdzonymi przepisami zarówno na doskonałe potrawy kuchni tradycyjnej, jak i na egzotyczne dania z różnych zakątków świata. Książka jest gawędą kulinarną, w której znajdują się również elementy biografii autorki.

Podczas spotkania istnieje możliwość rozmowy/wywiadu z autorką.

Joanna Brodzik zabierze cię w sensualną podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Zaproponuje wyprawę w czasie. Dowiesz się, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci i kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia, jaki związek z soczewką ma soczewica i uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii.
Autorka nauczy cię odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie. W książce znajdziesz przepisy, które powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole. Ta lektura to wyśniona gawęda kulinarna, którą będziesz mógł podzielić się z bliskimi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)