Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka

Lublin
2019-09-22, 13:30

Zapraszamy na charytatywny piknik rodzinny dla Anielki, która urodziła się z połową serduszka.

22 września o godzinie 13:30 na terenie Lawendowego Dworku przy Krochmalnej w Lublinie będą zbierane fundusze na operację Anielki w Niemczech. Dziewczynka musi przejść dwie operacje serduszka w Klinice Uniwersyteckiej w Munster, podczas których lekarze przebudują jej serduszko tak, aby mogła żyć z jedną komorą serca. Pierwsza operacja musi się odbyć za niecały miesiąc.

Na dzieci i dorosłych będą czekały liczne atrakcje: zabawy ruchowe dla dzieci, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn, dmuchańce do skakania, grill, karaoke i wiele innych.

 

Historia chorej Anielki

Pierwszy cios nadszedł jeszcze w czasie ciąży. Silny, przeszywający ból podbrzusza… Szybka wizyta u lekarza i diagnoza: częściowe odklejenie kosmówki, krwiak, podejrzenie zespołu Downa. Nakaz leżenia i kontrola przezierności fałdu karkowego za 3 tygodnie. Przez te tygodnie odchodziliśmy od zmysłów. Nie z powodu podejrzenia wady genetycznej, ale z powodu, że możemy stracić dziecko… Ból w podbrzuszu pojawiał się codziennie i codziennie zastanawialiśmy się, czy to nie nasz ostatni wspólny dzień…

Po 3 tygodniach kolejna wizyta. Jest lepiej – krwiak się wchłonął, łożysko wykształca się prawidłowo, przezierność fałdu karkowego jest w normie. Zaczęliśmy planować wyprawkę dla dziecka, wybierać łóżeczko, kupować zabawki i ubranka. Spokój i radość trwały 4 tygodnie. Podczas badania połówkowego lekarz bardzo długo i w skupieniu przyglądał się serduszku naszej córeczki… Wynik: obraz serca nieprawidłowy, podejrzenie wspólnego odejścia głównych pni tętniczych z lewej komory. Nie pamiętam dokładnie drogi powrotnej do domu, pamiętam tylko mnóstwo łez, szok i niedowierzanie.

Po kolejnych badaniach zostaliśmy zaproszeni na konsultację u psychologa. Wiedzieliśmy już, że nie jest dobrze. Jednak nie spodziewaliśmy się, że jest aż tak źle… Diagnozy raziły jak pioruny – pojedyncza komora z inwersją komór, hipoplastyczna komora prawa, zarośnięta zastawka trójdzielna, przełożenie wielkich pni, zwężenie podzastawkowe i zastawkowe pnia płucnego. Konieczne kilkuetapowe leczenie operacyjne… Usłyszeliśmy, że nasze dziecko będzie miało tylko jedną połowę serca. Jego życie będzie zależało od bardzo poważnych operacji.

Anielka urodziła się 24 kwietnia. Głośnym krzykiem przywitała wszystkich obecnych przy porodzie – lekarzy, pielęgniarki i położne. Od razu otrzymała Prostin – lek ratujący życie dzieci z wadami serca do czasu operacji. Badania po porodzie potwierdziły diagnozę… Na szczęście serce Anielki pracowało całkiem dobrze, a saturacje były zadowalające. Udało nam się uniknąć pierwszej operacji, ale wiemy, że drugiej już nie da się uniknąć!

Cały czas baliśmy się jak poradzimy sobie sami z chorym dzieckiem. Czy będziemy umieli się nią opiekować? Spędziliśmy mnóstwo czasu na zdobywaniu wiedzy z zakresu leczenia dzieci z sercem jednokomorowym i podjęliśmy decyzję. Chcemy, aby naszą córeczkę operował jeden z najlepszych kardiochirurgów na świecie, lekarz z bardzo dużym doświadczeniem – profesor Edward Malec ze Szpitala Uniwersyteckiego w Munster. Profesor zgodził się operować Anielkę i po przesłaniu niezbędnych dokumentów dostaliśmy kwalifikację i wycenę operacji oraz pobytu w szpitalu na ponad 150 tys. zł. Nie jesteśmy w stanie sami odłożyć takich pieniędzy w ciągu 2 miesięcy, a właśnie za 2 miesiące Anielka powinna przejść swoją pierwszą operację!

Rodzice

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019