Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Potańcówka w Skansenie

W sobotę, 29 czerwca, w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się tradycyjna potańcówka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:30 i potrwa do północy. Jednak wstęp możliwy będzie tylko do godz. 20:30.

Lublin
2024-06-29, 19:30

Muzyczny wehikuł czasu po raz pierwszy w tym sezonie zabierze uczestników Potańcówki na uliczki międzywojennych miasteczek, wybrzmią utwory niekiedy już zapomniane, a będące niegdyś popularnymi szlagierami. Sobotni wieczór będzie fantastyczną okazją do tańca i zabawy pod gołym niebem w otoczeniu zabytków lubelskiego skansenu.

Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także poznać kroki klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango. Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie.

Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie Kapela z Wojciechowa, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia –trzydziestolecia międzywojennego. Podczas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki. Bilety: 30 zł

Jeden komentarz

  1. Zdaje się, że skansen to chyba życie – jak sama nazwa wskazuje wsi lubelskiej ??? . Dlaczego więc muzyko granie małomiasteczkowe ….??

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport