Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą

Najbliższa edycja Jarmarku Lubelskiego związana będzie z pokrzywą. Lokalni rolnicy i producenci żywności zaoferują przy ul. Lubartowskiej 77 swoje produkty wytwarzane na bazie lub też z dodatkiem tej rośliny.

Lublin
2021-05-15, 07:30

W najbliższą sobotę w godzinach od 7:30 do 13:00 odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Lubelskiego. Jest to targ ekologiczny, organizowany dwa razy w tygodniu. Wystawcami są lokalni rolnicy i producenci żywności.

Tym razem tematem przewodnim Jarmarku będzie pokrzywa. Roślina ta ma wiele właściwości: działa moczopędnie, czyli oczyszcza nerki, przeciwbólowo, a nawet przeciwzapalnie przy bólach stawów. Co ciekawe, pokrzywa to nie tylko liście. Jadalny jest także korzeń, który ma więcej flawonoidów, garbników niż pozostałe części tej rośliny. Warto jednak pamiętać, aby nie spożywać pokrzyw rosnących przy drogach lub w miejscach dostępnych dla zwierząt.

W trakcie Pokrzywowego Jarmarku Lubelskiego wystawcy będą oferować m.in.: ser podpuszczkowy z pokrzywą, suszone pokrzywy, herbatki owocowe z suszoną pokrzywą, koktajl jabłkowo- pokrzywowy jak też świeże pokrzywy.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

1 komentarz

 1. skąd teraz tyle pokrzyw,?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)