Ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

W trakcie spaceru dowiedzieć się będzie można m.in. dlaczego drzewa gubią liście na zimę, co decyduje o tym, kiedy dokładnie się to dzieje, dlaczego liście zmieniają barwy, czy można znaleźć liście przebarwiające się na różowo lub fioletowo czy też jakie drzewa i krzewy prezentują się najładniej właśnie jesienią.

Lublin
2019-10-06, 11:00

W niedzielę, 6 października, o godzinie 11:00 zaplanowano ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Tym razem spotkanie odbędzie się pod nazwą „Skąd jesień swoje barwy niesie?”. Odpowiedzi na to i podobne pytania udzieli przewodnik, którym będzie dr Anna Cwener

– Polska złota jesień to czas, gdy liście drzew i krzewów zmieniają swoje barwy na różne odcienie czerwieni, złota czy brązu. Pojawiają się również owoce, wcześniej trudne do zauważenia wśród zieleni. W trakcie spaceru dowiedzieć się będzie można m.in. dlaczego drzewa gubią liście na zimę, co decyduje o tym, kiedy dokładnie się to dzieje, dlaczego liście zmieniają barwy, czy można znaleźć liście przebarwiające się na różowo lub fioletowo czy też jakie drzewa i krzewy prezentują się najładniej właśnie jesienią – wyjaśnia Aneta Adamska z Ogrodu Botanicznego UMCS.

Przewodnik będzie czekał od godz. 10.45 przy wejściu do ogrodu od strony ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin. Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

(fot. Błażej Maciorowski)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)