Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej

Tradycyjne sobótkowe pieśni z regionu Lubelszczyzny, opowieści o ogniu i wodzie, poszukiwanie mitycznego kwiatu paproci czy spektakl zespołu obrzędowego – to jedynie wybrane punkty programu Nocy św. Jana w lubelskim skansenie, która odbędzie się już w najbliższy piątek.

Lublin
2022-06-24, 16:00

U progu wakacji Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wspólnego spędzenia Nocy św. Jana i zgłębienia tradycji związanych z tym wyjątkowym czasem. Podczas wydarzenia będą czekały na zwiedzających stanowiska dedykowane dawnym ludowym zwyczajom i wierzeniom świętojańskim.

Będzie okazja do samodzielnego zrobienia wianka oraz do nauczenia się sobótkowych pieśni z naszego regionu. Tego popołudnia swoje umiejętności zaprezentuje także zespół śpiewaczy działający przy Muzeum Wsi Lubelskiej. Nie zabraknie opowieści o medycynie ludowej, symbolice ognia i wody.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach Nocy św. Jana lubelski skansen przygotował miejsce z zabawami plastycznym i baśniami
o cudownym kwiecie paproci. Finałem dnia będzie występ Zespołu Obrzędowego z Hańska, który o godz. 19:00 zaprezentuje spektakl pt. „Wilija św. Jana”.

Bilety: 20 zł/normalny, 10 zł/ulgowy

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz