Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Miła nam jest Ojczyzna” – koncert Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Chatce Żaka

Już w najbliższą środę (9 listopada) o godzinie 18:00 w Dużej Sali Widowiskowej ACKiM UMCS Chatka Żaka odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Miła nam jest Ojczyzna”, przygotowany przez Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego.

Lublin
2022-11-09, 18:00

– Serdecznie zapraszam na wyjątkowy koncert Grupy Artystycznej, która z Chatką Żaka związana jest od początku jej istnienia. Zespół Tańca Ludowego UMCS zaprezentuje ważne dla naszej kultury patriotyczne utwory i tańce. Bogactwo rytmów i dźwięków będzie okazją do przypomnienia sobie wyjątkowej historii naszego kraju – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

W 2022 roku celebrujemy 275. rocznicę urodzin i 200. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego oraz 225. rocznicę napisania „Pieśni Legionów Polskich” we Włoszech i 95. rocznicę ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym. Pragniemy uczcić życie i twórczość tego wielkiego Polaka prezentując widowisko o treściach patriotycznych, nawiązujące do okresu historycznego i wydarzeń bliskich Józefowi Wybickiemu.

– Koncert ten będzie piękną lekcją polskiego patriotyzmu i kultywowaniem tożsamości narodowej, uwzględniającym również pamięć i tradycje regionalne i lokalne tworzące historię naszej Ojczyzny – dodaje Lech Leszczyński, dyrektor, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie.

Wydarzenie wpisuje się w program „Warto być Polakiem”, organizowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych.

(fot. mat. org.)

Dodaj komentarz

Z kraju