Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku zaprasza. Zaplanowano szereg wydarzeń

W najbliższym tygodniu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń. Przedstawiamy program. Marzec będzie miesiącem pełnym nowych inicjatyw, bogatym w ciekawe przedsięwzięcia i wydarzenia.

Świdnik

Poniedziałek – 4 marca – o godzinie 11 w galerii biblioteki odbędzie kolejne spotkanie z Zespołem Literackim Uniwersytetu III Wieku „Z literaturą przez świat”. Warsztaty literackie stwarzają możliwości odkrywania świata, poszukiwania w sobie tego wszystkiego co najlepsze, a także ujawniania swoich talentów.

Poniedziałek – 4 marca – o godzinie 17 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 odbędzie się kolejne spotkanie z matematyką dla maturzystów. Przykłady, zadania i rozwiązania. Spotkanie II część funkcji kwadratowej, postać ogólna, iloczynowa i kanoniczna! Spotkania prowadzi specjalista, pedagog z wieloletnim stażem.

Wtorek – 5 marca – o godzinie 11 w galerii biblioteki, odbędą się cotygodniowe spotkania rodzinne z najmłodszymi „czytelnikami”, małymi dziećmi, w Klubie Mum`s Time. Spotkania są tematyczne, w oparciu o księgozbiór biblioteczny. Zajęcia mają na celu integrację społeczną dzieci i ich rodziców, a także służą rozwojowi sensorycznemu dzieci. Każde spotkanie zawiera w sobie elementy nauki języka angielskiego i jest przeplatane momentami muzycznymi, ćwiczeniami ruchowymi oraz prostymi zadaniami plastycznymi. Spotkanie odbędzie się w oparciu o książkę „Kolorowy potwór” Anny Llenas. Spotkaniu będą towarzyszyć zabawy taneczne z pokazywaniem kolorów, zabawy sensoryczne z wykorzystaniem kolorowych piłeczek.

Środa – 6 marca – o godzinie 18 w galerii biblioteki odbędzie się spotkanie klubu Igła. W programie jak zawsze porcja dobrej muzyki.

Czwartek – 7 marca – o godzinie 10 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędzie się Edukacja Filmowa Seniora, czyli promowanie świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej poprzez wspólne poznawanie krajowego i światowego dorobku filmowego. Spotkanie będzie pretekstem do znakomitych dyskusji.

Czwartek – 7 marca – o godzinie 16 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 odbędzie się spotkanie Klubu Książki Zaczytane Babeczki. Wszystko w miłej atmosferze przy filiżance kawy z miłośniczkami kart narracyjnych teatru kamishibai i „Pnączami zmartwień”.
Zaproszenie skierowane do osób dorosłych.

Czwartek – 7 marca – o godzinie 17 w galerii biblioteki odbędzie się wernisaż malarstwa Urszuli Pietras. Artystkę fascynuje przyroda, większość prac jest odzwierciedleniem jej inspiracji. Tematyką prac są rośliny, zwłaszcza osty i dmuchawce, kwiaty, pejzaże i motyle.

O autorce:
Urszula Pietras urodziła się w 1954 roku w Czemiernikach. Ukończyła polonistykę na lubelskim UMCS w Lublinie. Jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego. Jej wielką pasją jest malarstwo. Jej ulubioną techniką jest pastel suchy, ale malowała też olejem, piórkiem, węglem, kolażem roślinnym. Inspiruje się impresjonizmem i współczesnym realizmem magicznym. Swoje prace prezentowała już na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zdobywała już nagrody i wyróżnienia, m. in. dwukrotne wyróżnienie w Międzynarodowej Grupie Pastelistów Monet Cafe Pastelist Art oraz III Nagrodę w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2020 r. Poza obrazami wykonywała też ilustracje do tomików poetyckich.

Wystawę będzie można oglądać do 28 marca.

Piątek – 8 marca – o godzinie 17 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7, Koło Gospodyń Miejskich zaprasza na spotkanie pt. Jesteś piękna. Specjalistka tematu przekaże w praktyczny sposób jak pielęgnować cerę i włosy, jak dobierać kosmetyki. Uczestniczki nauczą się technik dbania o swoją urodę.

Piątek – 8 marca – o godzinie 17 w Filii nr 2 przy ul. Piłsudskiego 6a odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z rodzicami. Spotkanie będzie poświęcone serii książek „Jadzia Pętelka” Barbary Supeł. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Z kraju