Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku zaprasza. Program wydarzeń na kolejny tydzień

W tym tygodniu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku odbędzie się szereg kolejnych ciekawych wydarzeń. Przedstawiamy program. Marzec jest w placówce miesiącem pełnym nowych inicjatyw, bogatym w ciekawe przedsięwzięcia i wydarzenia.

Świdnik

Wtorek – 19 marca – o godzinie 10.30 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędą się warsztaty komputerowe dla seniorów Nie bój się myszy – których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz technologicznemu poprzez podstawową naukę obsługi komputera i Internetu. Warsztaty zachęcają seniorów do odkrywania i zdobywania możliwości komunikacyjnych, dostępu do informacji i integracji społecznej. To już 7 edycja warsztatów, które stale cieszą się popularnością.

Wtorek – 19 marca – o godzinie 11 w galerii biblioteki, odbędą się cotygodniowe spotkania rodzinne z najmłodszymi „czytelnikami”, małymi dziećmi, w Klubie Mum`s Time. Spotkania są tematyczne, w oparciu o księgozbiór biblioteczny. Zajęcia mają na celu integrację społeczną dzieci i ich rodziców, a także służą rozwojowi sensorycznemu dzieci. Każde spotkanie zawiera w sobie elementy nauki języka angielskiego i jest przeplatane momentami muzycznymi, ćwiczeniami ruchowymi oraz prostymi zadaniami plastycznym. W tym tygodniu spotkanie odbędzie się w oparciu o książki o tematyce wiosennej.

Wtorek – 19 marca – o godzinie 17 w galerii biblioteki odbędzie się co miesięczne spotkanie kobiet Chwila dla ciebie. Spotkanie dedykowane jest kobietom, niezależnie od wieku. W bibliotece tworzymy miejsce, gdzie można odpocząć, odetchną i spojrzeć na siebie łaskawszym okiem.

– Wiemy, że każda z nas potrzebuje obecności drugiego człowieka w chwilach zarówno dobrych, jak i trudnych. Wspólna rozmowa, wsparcie i rada stanowią wartość, którą pragniemy pielęgnować. Cieszmy się swoją obecnością i wspólnie twórzmy przyjazną atmosferę, w której każda kobieta będzie mogła odnaleźć chwilę dla siebie. Grażyna Amrosz-Łomnicka poprowadzi nas przez inspirującą podróż refleksji i wzajemnego wsparcia – mówi Joanna Makuszewska z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.

Środa – 20 marca – o godzinie 10 w galerii biblioteki odbędzie spotkanie z sześciolatkami, w oparciu o książki Agnieszki Frączek. Porozmawiamy o języku polskim, o tym jak pięknie mówić i czytać.

Środa – 20 marca – o godzinie 16 w Filii nr 3 i nr 4, ul. Gen. S. Maczka 3 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Seniora. Tym razem uczestnicy skupią się na temacie wiosennego samopoczucia i inspiracji, korzystając z bogatego księgozbioru dostępnego w bibliotece. W trakcie spotkania będzie okazja porozmawiać o wpływie wiosny na codzienne życie oraz sposobach, w jakie można czerpać radość i energię z tej wyjątkowej pory roku. Ponadto, w ramach cyklu „Ciekawe życiorysy”, przedstawiona zostanie kolejna fascynująca historię życia, która zainspiruje do refleksji i odkrycia nowych perspektyw.

Środa – 20 marca – o godzinie 18 w galerii biblioteki odbędzie się spotkanie melomanów propagujących muzykę analogową: klub płytowy „Igła”. Spotkania w oparciu o wymianę płyt winylowych, doświadczeń i spostrzeżeń związanych z historią muzyki polskiej i światowej. Podczas spotkania uczestnicy mogą prezentować i odsłuchiwać wybrane płyty z przeróżnych gatunków muzycznych.

Czwartek – 21 marca – o godzinie 17 w galerii biblioteki odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu „Sumienie Hioba. Rzecz o ks. Bolesławie Stefańskim” według scenariusza Tomasza Plaskoty i w reżyserii Piotra Zarębskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Czwartek – 21 marca – o godzinie 18 w MediaStrefie czyli nowoczesnej czytelni biblioteki odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Haruki Murakami jest japońskim pisarzem, eseistą i tłumaczem literatury amerykańskiej. Jego twórczość jest niezwykle inspirująca i intrygująca, szczególnie odbiorców kultury zachodniej – nie daje się sklasyfikować i włożyć w żadne ramy. Jakie są przyczyny tego, że ten niezwykle popularny pisarz, niemal geniusz literacki, który uhonorowany jest wieloma nagrodami na całym świecie, nie otrzymał jeszcze Nagrody Nobla? Zapraszamy do rozmowy.

Piątek – 22 marca – o godzinie 18.30 w Filii nr 1, ul. Ratajczaka 7 odbędzie się projekcja filmu z 2017 r. „Wyklęty”, opartego na faktach, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Do 28 marca w galerii biblioteki można oglądać niezwykła wystawę malarską Urszuli Pietras.

Dodaj komentarz

Z kraju