690 680 960

LubYouTub – jedyne takie wydarzenie w Lublinie

W sobotę 28 maja w Chatce Żaka w Lublinie będzie można spotkać twórców znanych z platformy YouTube. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lublin
2022-05-28, 15:00

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMCS oraz Samorząd Studentów UMCS w ramach projektu „Prawie Kino – Poza granice ekranu” organizuje wydarzenie LubYouTub. W sobotę 28 maja w Chatce Żaka w Lublinie będzie można spotkać twórców znanych z platformy YouTube. Swój przyjazd zapowiedzieli już: Podejrzani, Redakcja kanału Niepoprawny Dyplomata oraz Niezwykłe miejsca w Polsce.

– Chcemy, aby społeczność akademicka mogła zobaczyć, poznać na żywo twórców ich ulubionych kanałów. Poprzez prelekcje filmów oraz rozmów z ich autorami chcemy pokazać młodym ludziom, że warto próbować swoich sił w internecie. Mamy nadzieję, że studenci, którzy przyjdą na nasze spotkanie nie tylko spotkają swoich idoli, ale także poszerzą swoje zainteresowania o inne tematy, które poruszymy – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

„Prawie Kino” jest kolejnym autorskim projektem tworzonym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, które organizuje nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)