Lubelskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej. Rzemieślnicy zaprezentują to co najlepsze w pieczywie

W lubelskim skansenie, na terenie „Miasteczka Prowincjonalnego” zorganizowane zostanie tegoroczne Lubelskie Święto Chleba. Impreza ma połączyć we wspólnym świętowaniu tych, co na co dzień trudzą się aby chleb przygotować i tych, którzy pracują by na niego zarobić.

Lublin
2019-09-15, 11:00

W niedzielę 15 września w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się tegoroczne Lubelskie Święto Chleba. Będzie to już XXI edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ideą święta jest uczczenie chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Dodatkowo pokazanie dobrego polskiego pieczywa i smakołyków cukierniczych z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Organizatorzy chcą również dać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Jednocześnie podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba.

Nie bez powodu większość stoisk i atrakcji zostanie umieszczonych na terenie „Miasteczka Prowincjonalnego”. W tych przestrzeniach, nawiązujących do tradycji, bardzo ważnej dla lubelskich rzemieślników piekarstwa, chleb, bułeczki, rogale i słynne Lubelskie Cebularze nabiorą podwójnie dobrego smaku. Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba będzie odbywać się pod hasłem: „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania imprezy będzie można m.in. zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat, jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku. Organizatorzy tegorocznego Święta Chleba zaapelowali także do wszystkich wystawców o ograniczenie zużycia plastiku. To nie kosztuje wiele, a może pomóc nam i przyszłym pokoleniom cieszyć się czystą Matką Ziemią.

Niedzielna impreza będzie miała nieco bardziej kameralny charakter. Lubelscy piekarze organizują mniejszą imprezę z powodu recesji. Jak wyjaśniają, wielu konsumentów traci pracę i źródło dochodów, a niejeden rzemieślniczy zakład musiał ogłosić bankructwo. Święto Chleba jest bowiem spotkaniem rzemieślników piekarstwa
i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Tytułowy chleb ma połączyć we wspólnym świętowaniu tych, co na co dzień trudzą się by go przygotować i tych, którzy pracują by na niego zarobić.

(fot. pixabay.com)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019