690 680 960

Leśne miasteczko stanie na placu Teatralnym. Będą pokazy, warsztaty, treningi i degustacje

W niedzielę 18 września w Lublinie odbędzie się wydarzenie pn. „Leśne zmysły na wschód od Wisły”. Do centrum miasta przeniesiona zostanie namiastka lasu, co pozwoli mieszkańcom na jeszcze lepsze poznanie roli jaką tereny leśne odgrywają w naszym życiu oraz ich wpływu na środowisko naturalne i gospodarkę.

Lublin
2022-09-18, 11:30

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie rozpocznie się o godz. 11:30. Na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur każdy chętny będzie mógł zbliżyć się do lasu wzrokiem, węchem, słuchem, dotykiem oraz smakiem.

Jak wyjaśnia dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra, na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. Prezentacje w wykonaniu leśników mają sprawić, że postrzeganie lasu i otaczającej przyrody stanie się prostsze. Podobnie jak wieloaspektowa praca, jaką każdego dnia wykonują w celu zachowania lasów w jak najlepszej kondycji dla potomnych.

Leśne miasteczko będzie podzielone na ulice. Na Drewnianej poznamy mnogość zastosowań drewna, na Sadzonkowej dowiemy się jak krok po kroku przebiega proces rozwoju od nasionka do drzewa. Wizyta na ulicy Ochronnej będzie nieocenionym źródłem wiedzy z zakresu ochrony lasu, zaś przemierzenie ulic Edukacyjnej i Turystycznej pozwoli zgłębić tajniki dotyczące udostępniania lasów społeczeństwu. Natomiast na ulicy Darów Lasu każdy będzie mógł skosztować czegoś dobrego, a pochodzącego wprost z leśnych ostępów.

Na każdym stanowisku, na zainteresowanych będzie czekało do rozwiązania zadanie, za które uczestnicy otrzymają pieczątkę. Za zebranie wszystkich pieczątek organizatorzy przewidzieli specjalną nagrodę. Będą też wydarzenia towarzyszące: „Las w słoiku” i „Leśne SPA” oraz treningi nordic walking i crossowy.

(fot. materiały organizatora)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)