Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Laboratorium sztucznej inteligencji Sii w WSPA

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie z dumą ogłasza uroczyste otwarcie nowego laboratorium sztucznej inteligencji z firmą Sii.

Lublin
2024-02-14, 12:00

W programie oficjalne przecięcie wstęgi przed laboratorium, a następnie konferencja prasowa w auli 018 na parterze budynku. W otwarciu uczestniczyć będzie Pan Artur Palac – dyrektor lubelskiego oddziału Sii Polska, dr Mariusz Sagan – Dyrektor Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, a także reprezentujący WSPA: dr Maria Mazur, prof. WSPA – Rektor WSPA, Pan Jacek Lis – Kanclerz WSPA oraz dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska – dziekan kierunku Informatyka WSPA.

Laboratorium jest wynikiem współpracy między WSPA a Sii Polska – wiodącą firmą technologiczną specjalizującą się w rozwiązaniach IT i inżynierii.

W nadchodzącym roku akademickim na kierunku informatyka zostanie wprowadzona nowa specjalność „sztuczna inteligencja”. Specjalność „sztuczna inteligencja” została opracowana we współpracy z ekspertami z firmy Sii Polska. Program specjalności ma na celu przygotowanie studentów do pracy z najnowszymi technologiami w dziedzinie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych. Laboratorium sztucznej inteligencji Sii będzie kluczowym elementem tego programu, oferując dostęp do najnowszego sprzętu i oprogramowania, a także umożliwiając prowadzenie zaawansowanych projektów i badań.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uroczystość odbędzie się 14 lutego 2024r. o godzinie 12:00 w sali 204.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo