Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Koralowo i folkowo” na Rynku Wielkim

W niedzielę 15 sierpnia, o godzinie 19:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Gościem specjalnym będzie zespół Dikanda.

Zamość
2021-08-15, 19:00

Koncert organizowany jest w ramach obchodów 35-lecia istnienia zespołu. Zespół „Zamojszczyzna” reprezentuje nasz region w różnych częściach kraju i świata popularyzując polski folklor ludowy i miejski poprzez wspaniale opracowane polskie tańce ludowe, w tym także tańce zamojskie.

Repertuar „Zamojszczyzny” to nie tylko tańce narodowe i ludowe, ale także pieśni ludowe, inscenizacje dawnych obyczajów i programy patriotyczne z tańcami narodowymi.

Dikandato powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów, większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo