690 680 960

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W styczniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa lubelskiego, między innymi w Białej Podlaskiej, Puławach, Świdniku i Zamościu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Biała Podlaska, Lubartów, Puławy, Świdnik i Zamość – to miasta, w których już w styczniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych. Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2020 r. ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Od marca do grudnia mobilne punkty do badań zaparkowały w ponad 1000 lokalizacjach w kraju, a w styczniu pojawią się w kolejnych blisko stu trzydziestu punktach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

  • Biała Podlaska – 21.01, parking Kaufland przy Al. Jana Pawła II 163 – LUX MED
  • Lubartów – 24.01, parking Kaufland przy ul. Lubelskiej 102 – LUX MED
  • Puławy – 20.01, parking Kaufland przy ul. Lubelskiej 2h – LUX MED
  • Biała Podlaska – 03.01, parking Kaufland przy Al. Jana Pawła II 163 – Geneva Trust 
  • Lubartów – 10.01, parking Kaufland przy ul. Lubelskiej 102 – Geneva Trust 
  • Puławy – 17.01, parking Kaufland przy ul. Lubelskiej 2h – Geneva Trust
  • Świdnik – 12.01, parking Kaufland przy ul. Krępieckiej 3 – Geneva Trust 
  • Zamość – 13.01, parking Kaufland przy ul. Wyszyńskiego 1 – Geneva Trust

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)