IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej oraz na Placu Litewskim.

Lublin
2021-06-18

MASKA-RADA to temat tegorocznej edycji festiwalu. Organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, historyczną żonglerką flagami. Lublin ożyje renesansowymi korowodami, warsztatami, spacerami, tanecznymi i teatralnymi występami.

Podczas tej edycji planowana jest wystawa masek renesansowych charakterystycznych dla komedii dell’arte z pokazem scenek teatralnych. Maski są autorstwa Jonathana Frohlicha, który ma własną pracownię masek w Krakowie i jest współtwórcą Studio Dono i Trupy Komedianci – jedynej profesjonalnej grupy teatralnej w Polsce specjalizującej się w komedii dell`arte.

Historię masek w kulturze renesansowej i późniejszych wiekach przedstawi Anna Iłczuk – edukatorka, rekonstruktorka, tancerka i znawczyni kultury dawnej. Maskę komediową i renesansową przybliżą nam poprzez prezentacje scenek jedyni w Polsce, profesjonalnie odtwarzający komedię dell’arte – Trupa Komedianty z Krakowa.

Nowością będą warsztaty tradycyjnych tańców egipskich, które poprowadzi tancerz z Aleksandrii, warsztaty muzyczne, a także bal renesansowy w strojach z epoki. Muzycznie przywołają ducha minionych epok i zaproszą do tańca zespoły: Szelindek z Węgier, Fleurdelis z Warszawy, Zespół Lunaris z Lęborka i La Folia z Lublina.

Taneczne spektakle zaprezentują: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Pavanilia, Akademia Tańca Dawnego, Zespół Ver Vetustatis, Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”. Popisowo wykonają historyczną żonglerkę flagami Sbandieratori Belriguardo. Nie zabraknie też wykładów, spacerów i warsztatów tematycznych, a także specjalnie opracowanej na potrzeby festiwalu gry miejskiej.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w przestrzeniach Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej – Oddziału Muzeum Narodowego w Lublinie i na Placu Litewskim. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Belriguardo – okno na historię i sztukę.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

(fot. MNL)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)