Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”

Już dziś, 10 września, o godzinie 19.00 w „Chatce Żaka”, po raz kolejny odbędzie się lubelskie święto bluesa, czyli „Chatka Blues Festival”.

Lublin
2021-09-10, 19:00

Akademickie Centrum Kultury i Mediów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Idziego Radziszewskiego 16) już po raz jedenasty organizuje tradycyjny „Chatka Blues Festival”. Na scenie wystąpią: Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie jednodniowa.
Tradycją festiwalu jest jego różnorodność – zauważa Adam Bartoś, dyrektor artystyczny festiwalu. – Tak będzie również i w tym roku. Usłyszymy zarówno tradycyjny akustyczny blues, energetyczny blues z domieszką soulu i boogie, a także klasyczny blues z domieszką wpływów latino w kobiecej odsłonie.

W minionych latach, we wszystkich dotychczasowych edycjach festiwalowych na scenie Chatki Żaka wystąpiło wielu znakomitych wykonawców zarówno polskich, jak i zagranicznych. Lubelska scena gościła artystów ze Stanów Zjednoczonych (w tym gwiazdy bluesa z Chicago) i z Kanady, z wielu krajów Ameryki Południowej i Europy. Wszyscy oni prezentowali swój talent miłośnikom bluesa i dobrej muzyki.

– Najlepszych bluesowych muzyków z Polski i ze świata mamy przyjemność zapraszać do „Chatki Żaka” od 2010 – zauważa Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS „Chatka Żaka”. – Cieszymy się, że nasze Akademickie Centrum Kultury i Mediów jest przestrzenią zarówno dla młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę artystów, jak i dla doświadczonych twórców, koncertujących na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na „Chatka Blues Festiwal 2021”. Wydarzenie to otwiera sezon wydarzeń i festiwali, które zaproponujemy wraz z nowym rokiem akademickim – dodaje.

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się za pośrednictwem serwisu eBilet.pl (www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/chatka-blues-festival/). Będzie można je zakupić także stacjonarnie w dniu koncertu (od godz. 17.00) w „Chatce Żaka”. Bilety są w cenie 50 zł – w przedsprzedaży online oraz po 60zł w dniu koncertu. Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na stronę: http://chatkablues.pl/

(autor: Leszek Mikrut, fot. materiały organziatora)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)