Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”

Już dziś, 10 września, o godzinie 19.00 w „Chatce Żaka”, po raz kolejny odbędzie się lubelskie święto bluesa, czyli „Chatka Blues Festival”.

Lublin
2021-09-10, 19:00

Akademickie Centrum Kultury i Mediów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Idziego Radziszewskiego 16) już po raz jedenasty organizuje tradycyjny „Chatka Blues Festival”. Na scenie wystąpią: Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie jednodniowa.
Tradycją festiwalu jest jego różnorodność – zauważa Adam Bartoś, dyrektor artystyczny festiwalu. – Tak będzie również i w tym roku. Usłyszymy zarówno tradycyjny akustyczny blues, energetyczny blues z domieszką soulu i boogie, a także klasyczny blues z domieszką wpływów latino w kobiecej odsłonie.

W minionych latach, we wszystkich dotychczasowych edycjach festiwalowych na scenie Chatki Żaka wystąpiło wielu znakomitych wykonawców zarówno polskich, jak i zagranicznych. Lubelska scena gościła artystów ze Stanów Zjednoczonych (w tym gwiazdy bluesa z Chicago) i z Kanady, z wielu krajów Ameryki Południowej i Europy. Wszyscy oni prezentowali swój talent miłośnikom bluesa i dobrej muzyki.

– Najlepszych bluesowych muzyków z Polski i ze świata mamy przyjemność zapraszać do „Chatki Żaka” od 2010 – zauważa Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS „Chatka Żaka”. – Cieszymy się, że nasze Akademickie Centrum Kultury i Mediów jest przestrzenią zarówno dla młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę artystów, jak i dla doświadczonych twórców, koncertujących na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na „Chatka Blues Festiwal 2021”. Wydarzenie to otwiera sezon wydarzeń i festiwali, które zaproponujemy wraz z nowym rokiem akademickim – dodaje.

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się za pośrednictwem serwisu eBilet.pl (www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/chatka-blues-festival/). Będzie można je zakupić także stacjonarnie w dniu koncertu (od godz. 17.00) w „Chatce Żaka”. Bilety są w cenie 50 zł – w przedsprzedaży online oraz po 60zł w dniu koncertu. Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na stronę: http://chatkablues.pl/

Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”

Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”

Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”

(autor: Leszek Mikrut, fot. materiały organziatora)

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112