Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości

Od piątku 25 września po raz kolejny po roztoczańskich miejscowościach przemieszczać się będzie orkiestrowa Fura. Przez trzy dni mieszkańcy kilkunastu miejscowości będą mogli napotkać ją na swojej drodze.

Roztocze
2020-09-25, 18:00

W najbliższy weekend odbędzie się wczesnojesienna edycja festiwalu Fanfara, poświęconego tradycyjnej muzyce Zachodniego Roztocza. Jego organizatorami są Towarzystwo dla Natury i Człowieka i Gminny Ośrodek Kultury w Goraju. W programie rajdu orkiestrowej Fury znajdą się koncerty mobilne i stacjonarne oraz warsztaty tradycyjnych pieśni z zachodniego Roztocza. Nie zabraknie trąb i traktorów, które przemieszczać się będą w blasku wrześniowego słońca.

W piątek 25 września o godz. 18.00 Fura dotrze do Hoszni Ordynackiej. W programie wspomnienie pani Eugenii Czajki z Hoszni, Hosznianki, Pieśni od Goraja – Janina Pydo i Agnieszka Szokaluk-Gorczyca oraz Orkiestra Taneczna Bonanza. W sobotę Orkiestrowa Fura od godziny 15.00 pojawi się w Branwi, Chrzanowie i Otroczu zaś o godzinie 18:00 planowany jest finał przy remizie OSP w Zdziłowicach. Zagrają Orkiestra Dęta ze Zdziłowic i Kapela Butrynów.

W niedzielę Fura odwiedzi kolejne miejscowości, od godziny 12.45 gościć będzie w Goraju, Ładzie, Maliniu, Chrzanowie, Tokarach i Hucie Turobińskiej, a ok. godziny 17:30 odbędzie się koncert finałowy w Zagrodach. Grać będą Orkiestra Dęta z Goraja, Bornego z Podzamcza i Jarzębina z Kocudzy. W sobotę i niedzielę w Chłopkowie odbywać się będą warsztaty tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

(fot. Towarzystwo dla Natury i Człowieka/FOTO QZ / Marcin Pietrusza)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)