Wtorek, 18 marca 202518/03/2025
690 680 960
690 680 960

Ferie z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie

W ramach projektu edukacyjnego „Ferie z IPN”, w każdy wtorek i czwartek ferii zimowych Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie organizuje bezpłatne warsztaty historyczne. Jest to doskonała okazja, by spędzić wolny czas w pożyteczny i kreatywny sposób. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Działania będą prowadzone nie tylko w formie stacjonarnej, ale także mobilnej na Przystanku Historia IPN w Zamościu 28 lutego 2025 r.

Lublin

Jak wyjaśnia Dominik Borek z Instytutu Pamięci Narodowej, tegoroczna edycja Ferii z lPN cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Udział w warsztatach zgłosiło już ponad 1100 uczestników. Zaproszono do współpracy dyżurujące szkoły i przedszkola, gminy, domy kultury, kluby osiedlowe i biblioteki, a także indywidualnych uczestników.

– W tegorocznej ofercie połączymy zabawę z nauką o historii Polski XX w. Wsiądziemy do pociągu przeszłości i poznamy historię Lubelskiego Lipca 1980. Zanurzymy się w świat przygód Antka Srebrnego, bohatera popularnej serii komiksów, a także ożywimy historię Polski za pomocą klocków COBI i animacji poklatkowej. Weźmiemy udział w detektywistycznym śledztwie, aby odkryć historię rówieśnika, którego dzieciństwo przypadło na trudny okres PRL. Przyjrzymy się również historii z zupełnie innej perspektywy – perspektywy niezwykłego kundelka Ciapka, który towarzyszył polskim lotnikom służącym w 305. Dywizjonie Bombowym w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej – dodaje Dominik Borek.

Oferta skierowana jest do uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Zgodnie z regulaminem „Ferie z IPN” grupy zorganizowane podczas warsztatów muszą pozostać pod opieką wychowawców, zaś uczestnicy indywidualni pod nadzorem rodziców lub opiekunów prawnych.

Ferie z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia