Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Enej zagra w Lublinie. Mamy dla Was zaproszenia na koncert!

Enej wraca z nowym krążkiem! Po dziewięciu latach od poprzedniej autorskiej płyty „Paparanoja” (2015) zespół wydał kolejny album – „Vesna”. Premiera płyty odbyła się 1 marca.  

Lublin
2024-04-21, 20:00

Zespół Enej od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ich najlepszą wizytówką są liczne przeboje, koncerty grane na żywo i ponieważ część członków zespołu ma korzenie ukraińskie – wyczuwalny w melodiach wschodni akcent. Grupa ma bardzo bogatą historię, która liczy sobie już ponad 20 lat. Szerszemu gronu słuchaczy Enej jest jednak znany od 2011 roku.  Występując i wygrywając w programie Must be the Music – zespół automatycznie wszedł na listy przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Od tego czasu grupa Enej wydała 6 płyt, zgarnęła mnóstwo nagród na festiwalach i zagrała ponad 1200 koncertów w Polsce oraz za granicą.

„Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu. Na płycie znajdziemy wszystko to do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał jest bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń jaki zespół zebrał podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha oprócz samej warstwy muzycznej da się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.

Tuż po premierze płyty, Enej ruszy w ogólnopolską trasę koncertową – „Vesna Tour 2024”. W najbliższą niedzielę zespół zagra w Lublinie!

21.04.2024 Lublin – Fabryka Kultury Zgrzyt (Al. Józefa Piłsudskiego 13)

BILETY: Going. oraz Empik Bilety

Enej zagra w Lublinie. Mamy dla Was zaproszenia na koncert!

Bilety dla Czytelników

Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na koncert! Co robić, aby je otrzymać? W kilku krótkich słowach należy na naszym profilu na Facebooku w komentarzu napisać, dlaczego chcecie iść na koncert i kogo byście ze sobą zabrali. W piątek wieczorem wybierzemy pięć osób, które zaprosimy na koncert! Każda z nich otrzyma od organizatora jedną, podwójną wejściówkę na koncert! 

Enej zagra w Lublinie. Mamy dla Was zaproszenia na koncert!

3 komentarze

  1. Niech sobie grają na ua

  2. nazwa powinna być w naszym kraju zakazana

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112