Eco Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Wspólne działania na rzecz przyrody i nagrody dla uczestników

W niedzielę 11 października nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Eco Piknik. Jest to nowa akcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, która ma na celu wspólne działania na rzecz przyrody, jak też aktywne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Przy okazji będzie możliwość zgarnięcia atrakcyjnych nagród.

Lublin
2020-10-11, 10:00

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00. Uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie wszystkiego, co zanieczyszcza tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las. Następnie na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków odbędzie się wspólny piknik.

– ECO Piknik to nie tylko wspólne dbanie o przyrodę i szansa na zgarnięcie nagród, ale także mnóstwo fantastycznej zabawy i pro-ekologicznej edukacji. Będą gry i konkursy organizowane przez naszych partnerów, będą także pokazy i prezentacje rozwiązań ekologicznych stosowanych przez lubelskie firmy i instytucje – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Akcji będzie towarzyszył specjalny konkurs. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać krótki, gdyż maksymalnie 45 sekundowy filmik, lub zrobić zdjęcie najlepiej pokazujące, „jak dbasz o środowisko”. Prace należy wysłać do 8 października na adres [email protected] Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas ECO Pikniku, jednak warunkiem zdobycia nagrody, będzie uczestnictwo autora pracy w zbiórce odpadów. Przygotowano atrakcyjne nagrody: rower marki Specialized, czytniki e-booków, zawodową hulajnogę, akcesoria rowerowe czy elektryczny samochód marki BMW na weekend.

Na każdego uczestnika akcji będą też czekały specjalne upominki od IKEA, do tego gorąca grochówka, kawa i herbata. Dodatkowo MPK Lublin zapewni im bezpłatny transport z centrum miasta i z powrotem. Impreza potrwa do godz. 15:00.

(fot. Fani Pogody)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)