Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Otwarty Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

W dniu 5 marca 2020 r. w godz. 10.00 – 15.00 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w Centrum Kongresowym (ul. Akademicka 15) odbędzie się Dzień Otwarty.

Lublin
2020-02-05, 10:00

W programie Dnia Otwartego uczniowie szkół ponadpodstawowych wezmą udział w warsztatach biologicznych, chemicznych, fizycznych i przyrodniczych. Dowiedzą się m.in. skąd się bierze różnorodność kolorystyczna w świecie roślin; co się dzieje z kwiatami, gdy zostaną schłodzone do temperatury -200ºC; co należy jeść, aby nie chorować; czy zwierzęta mogą być lekarzami ludzi. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość aktywnego włączenia się poprzez samodzielne wykonanie kompozycji florystycznych, przygotowanie makaronowego posiłku czy wyprodukowanie i ocenę walorów smakowo-zapachowych „zdrowych chipsów”.

Pracownicy Uniwersytetu przygotowali dwie ścieżki tematyczne, w ramach których uczestnicy zwiedzą najciekawsze laboratoria i pracownie Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii oraz zapoznają się z pracą lekarza weterynarii podczas zwiedzania klinik weterynaryjnych. Ponadto uczniowie obejrzą pokazy chemiczne, florystyczne oraz dotyczące behawiorystyki zwierząt, przygotowane przez Studenckie Koła Naukowe, a także zapoznają się z działalnością funkcjonujących na Uczelni Organizacji Studenckich.

Więcej informacji na stronie: www.up.lublin.pl/dzien-otwarty-2020

 

 

Informacje o studiach:

Oferta rekrutacyjna na rok 2020/2021 to 40 kierunków studiów, w tym 13 unikatowych w skali kraju: analityka weterynaryjna, behawiorystyka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, biokosmetologia, enologia i cydrownictwo (nowy kierunek), gastronomia i sztuka kulinarna, hipologia i jeździectwo, mleczarstwo (realizowane we współpracy z przemysłem mleczarskim), pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, pszczelarstwo w agroekosystemach (nowy kierunek), zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu (nowy kierunek), zielarstwo i fitoprodukty.

Rekrutacja elektroniczna rozpocznie się w pierwszych dniach maja br.

Nowe kierunki studiów (wszystkie trzy są kierunkami unikatowymi w skali Lubelszczyzny i kraju):

– Enologia i cydrownictwo – kierunek o profilu praktycznym, stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w zakresie uprawy winogron oraz produkcji wina i cydru,
– Pszczelarstwo w agroekostemach –studia inżynierskie, umożliwią zdobycie wiedzy dotyczącej specyfiki i uwarunkowań prowadzenia działalności pszczelarskiej,
– Zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu – studia inżynierskie, stworzone jako odpowiedź na obserwowane w ostatnim czasie zmiany klimatyczne i powstające w związku z tym zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę na temat mechanizmów adaptacyjnych różnych gałęzi gospodarki do zmian klimatu.

Pozostałe kierunki studiów: agrobiznes, aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana, architektura krajobrazu, bezpieczeństwo i higiena pracy, bioinżynieria, biologia, biotechnologia, dietetyka, doradztwo ogrodnicze, doradztwo w obszarach wiejskich, ekoenergetyka, ekonomia, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, hortitechniki precyzyjne, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria przemysłu spożywczego, inżynieria rolnicza i leśna, inżynieria środowiska, leśnictwo, ochrona roślin i kontrola fitosanitarna, ochrona środowiska, ogrodnictwo, rolnictwo, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne, technologia żywności i żywienie człowieka, transport i logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie zasobami Ziemi, zielona urbanistyka, zootechnika

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia działalności, dorobkiem Uczelni jest wypromowanie: ponad 73 000 Absolwentów, 2 000 Doktorów, 700 Doktorów Habilitowanych. Uczelnia kształci 7,5 tyś studentów na studiach I,II stopnia i jednolitych magisterskich w tym 200 obcokrajowców oraz prawie 100 studentów na studiach doktoranckich i w Szkole Doktorskiej.

Uczelnia zatrudnia 680 nauczycieli akademickich na 7 wydziałach, z czego dwa posiadają kategorie A, pozostałe kategorię B. Pozycja w rankingach: 2019 r. The Center of World University Rankings CWUR – Ogólnoświatowy Ranking Uczelni Wyższych: Uczelnia znalazła się na liście 2 tyś. najlepszych uczelni wybranych spośród 20 tyś uczelni wyższych na świecie, i jedną spośród 37 uczelni w Polsce. 2019 r. Global Ranking of Academic Subjects GRAS tzw. Ranking Szanghajski – wyróżnił 54 obszary nauki. W rankingu wyróżniono nauki weterynaryjne oraz nauki o żywności i technologie żywienia prowadzone na UP w Lublinie.

 

Dzień Otwarty Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

(fot. wideo UP)

Dodaj komentarz

Z kraju