Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wyciek danych z portalu społecznościowego Facebook. Policja ostrzega przed próbami wyłudzenia danych

Na początku kwietnia pojawiła się informacja o dużym wycieku danych użytkowników portalu Facebook. W związku z tą sytuacją policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzania danych.

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników, w tym z Polski, portalu społecznościowego Facebook. Wśród danych użytkowników, które wyciekły znajdują się m.in. numery telefonów i maile.

Jak informują policjanci, w ostatnim czasie odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”. Sprawcy korzystając z tej metody próbują zalogować się do innych serwisów wykorzystując dane użytkowników portalu Facebook.

Mundurowi ustalili, że potencjalni pokrzywdzeni otrzymali w ostatnim czasie na swoje skrzynki mailowe informacje o konieczności aktywacji konta. Dane zostały wykorzystane m.in. do prób aktywacji usługi streamingowej, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do pozyskania innych wrażliwych danych np. numerów kart płatniczych, czy numerów PESEL.

Każda osoba w przypadku otrzymania maila z linkiem do aktywacji nie powinna podejmować żadnej akcji. Jest to próba przejęcia konta przez sprawców z możliwością przejęcia naszych danych.

Wyciek danych z portalu społecznościowego Facebook. Policja ostrzega przed próbami wyłudzenia danych

(fot. Policja, pixabay.com)

6 komentarzy

 1. Zamówiłem mszę w intencji zniesienia lockdownu hahaha

 2. Na OLX też wyłudzają dane uważajcie ja się nabrałem i straciłem pieniądze i poczucie bezpieczeństwa .

 3. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Najlepsza metoda jest teraz na gus… imię, nazwisko pesel…

 4. Lokalny przewodnik.

  Dane większości osób są bezużyteczne a jeśli nawet już to co najwyżej ktoś wam zaśmieci tablice albo maila spamem. Ludzie sami dużo informacji zamieszczają na facebooku, jak ktoś chce znaleźć to nie musi wykradać danych. Wystarczy ze wejdzie na dany profil. Jednak jest ta mała liczba osób która ma wszystko zarejestrowane na jeden adres email, ci mają problem.

 5. dla wszystkich z dedykacją od cypisa
  „fejsbukowe z*eby”
  Lansujcie się dalej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo