690 680 960

Wybrano najlepszych dostawców mleka. W nagrodę otrzymali samochody

Spółdzielnia Mleczarska Spomlek z Radzynia Podlaskiego wybrała i nagrodziła najlepszych dostawców mleka. Właściciele najbardziej nowoczesnych i najlepiej prosperujących gospodarstw otrzymali w nagrodę samochody osobowe.

Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w pałacu „Mała Wieś” w powiecie grójeckim, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek w Radzyniu Podlaskim przyznała nagrody współpracującym z nią gospodarstwom za ich wieloletnią pracę hodowlaną, dynamikę produkcji oraz dostarczanie najwyższej jakości surowca. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Gospodarstwo Roku 2017” oraz nagrody główne w postaci samochodów marki Skoda w barwach „Serenady”.

Konkurs „Gospodarstwo Roku” jest sztandarową inicjatywą tej mleczarni, który ma na celu wyróżnić najbardziej nowoczesne i najlepiej prosperujące gospodarstwa. Bez stałych i sprawdzonych dostawców mleka, nie było by bowiem możliwe osiągnięcie dobrej pozycji na rynku, jak też produkowanie znanych i lubianych produktów. Konkurs ma być więc ukłonem dla ich wieloletniej, efektywnej pracy.

– Kiedy siedem lat temu, zorganizowaliśmy pierwszą edycję tego konkursu, nie wiedzieliśmy jeszcze, jak w przyszłości potoczą się jego dalsze losy i że na stałe wpisze się on do kalendarza najważniejszych wydarzeń naszej mleczarni. Dzisiaj ten konkurs jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy naszych dostawców. Cieszymy się, że możemy obserwować ich dynamiczny rozwój, na który wpływ ma również konkurs „Gospodarstwo Roku” – mówi Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

W tegorocznej edycji konkursu, która trwała od 1 kwietnia 2017 roku przez 12 miesięcy wzięli udział wszyscy dostawcy Spomleku, czyli niespełna 1300 osób. Rywalizowali oni w trzech kategoriach: gospodarstwa produkujące od 50 tys. do 200 tys. litrów mleka rocznie – gospodarstwo małe, do 360 tys. l rocznie – gospodarstwo średnie i powyżej 360 tys. litrów mleka – gospodarstwo duże.

– Konkurs jest okazją na wyróżnienie tych rolników, którzy w odpowiedzi na współczesne trendy w branży mleczarskiej stale inwestują w rozwój swoich gospodarstw. To właśnie ich codzienny wysiłek i zaangażowanie przekładają się na wysoką jakość surowca, a finalnie na jakość produktów, które każdego dnia trafiają na stoły naszych klientów – podkreśla Agnieszka Kamela, Dyrektor Skupu Surowca w Mleczarni Spomlek.

Na każdym etapie konkursu wszystkie gospodarstwa były poddawane bardzo szczegółowej ocenie. Komisja brała pod uwagę nie tylko wysoką jakość surowca, ale również dynamikę produkcji mleka i wydajność mleczną. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Dostawcy poświęcają bowiem dużo czasu i energii, aby się do niego odpowiednio przygotować. Z każdą kolejną edycją podnoszą sobie poprzeczkę, starając się w jeszcze w większym stopniu zwiększyć swoją efektywność.

Dużą uwagę poświęcają parametrom surowca, a w szczególności zawartości kazeiny, która dla producenta sera żółtego ma ogromne znaczenie. To wszystko gwarantuje najwyższe standardy jakościowe mleka oraz wpływa na dynamikę produkcji. Ostatecznie kapituła konkursowa wyróżniła 15 gospodarstw.

Nagrody główne oraz tytuł „Gospodarstwa Roku” otrzymali: Iwona i Rafał Gremplewscy z miejscowości Nowiny w kategorii gospodarstwo małe, Urszula i Zbigniew Przychodzcy z miejscowości Hołowno w kategorii gospodarstwo średnie oraz Teresa i Jan Kubiakowie z miejscowości Sulmów w kategorii gospodarstwo duże. Wszyscy nagrodzeni zgodnie przyznali, że tytuł „Gospodarstwo roku 2017” jest dla nich nie tylko prestiżowym wyróżnieniem, ale też podsumowaniem ich dotychczasowej, solidnej pracy i motywacją do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju ich gospodarstw.

 

(fot. materiały nadesłane)
2018-06-11 19:35:44

3 komentarze

  1. Żółtą skodą codziennie jeździć?

  2. A moze byscie pomogli tym biesniejszym barany

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas