690 680 960

Wybrano 7 nowych cudów Polski. Jeden z nich znajduje się w naszym województwie

Zakończył się zorganizowany przez magazyn „National Geographic Traveler” plebiscyt, w którym internauci wybierali siedem nowych cudów Polski. Jednym z nich zostały roztoczańskie szumy.

W środę w nocy zakończyło się głosowanie na 7 nowych cudów Polski. Plebiscyt zorganizowany został przez magazyn National Geographic Traveler. Miał on na celu promocję ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, nominowane zostały 32 miejsca z całej Polski. Wśród nich były dwa z naszego regionu. Pierwszy to pamiętający XVI w. i idealnie kwadratowy gdyż mający wymiary 100 na 100 m zamojski rynek. Drugim z kolei nominowanym miejscem były roztoczańskie szumy.

Internauci docenili niewielkie, ale hałaśliwe mikrowodospady, których historia sięga trzeciorzędu, kiedy to zmiany tektoniczne spowodowały powstanie skalnych uskoków. Roztoczańskie szumy otrzymały 7,08 proc. wszystkich głosów i uplasowały się na szóstym miejscu. Niewiele brakowało, a także zamojski rynek by znalazł się w zestawieniu. Miejsce to przez wiele dni utrzymywało się na 7 pozycji, ale przedostatniego dnia głosowania Ścieżka Geoturystyczna z woj. lubuskiego zgromadziła potężną liczbę głosów i tym samym wyprzedziła Zamość.

Zwycięzcą 6 edycji plebiscytu zostało łódzkie Planetarium EC1, zdobywając aż 19,09 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazło się wrocławskie Hydropolis z wynikiem 11,11 proc. głosów zaś na trzecim miejscu Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła w województwie lubuskim otrzymując 9,38 proc. wszystkich głosów. Kolejne miejsca to toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki i poznański mural „Opowieść śródecka”. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru „National Geographic Traveler”. Z kolei 14 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala w której wezmą udział zwycięzcy tegorocznej edycji plebiscytu.

(fot. lublin112)
2016-09-02 20:53:34

3 komentarze

  1. Super fotka 🙂

  2. Bardzo fajna informacja. Szumy i ogólnie Roztocze to cud natury. Mamy blisko piękne dzieła natury, tylko trzeba je zobaczyć i docenić – a to już nie zawsze bywa łatwe.

  3. Cytat:”Z kolei 14 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala w której wezmą udział zwycięzcy tegorocznej edycji plebiscytu.”
    Co w zamian nam zostawią jak te szumy pojadą na galę? No i jak je zapakują w samochód?

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas