Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wybił szyby w zaparkowanych pojazdach. Straty podliczono na ponad 2 tys. złotych

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który w nocy z piątku na sobotę wybił szyby w zaparkowanych pojazdach. Wkrótce 26-latek stanie przed sądem.

W nocy z piątku na sobotę lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Wojennej nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane auta.

Na miejscu mundurowi ujawnili dwa uszkodzone pojazdy marki Renault i Hyundai. Auta miały wybite tylne szyby. Świadkowie przekazali rysopis sprawcy, a policjanci ruszyli na jego poszukiwania.

Nieopodal mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Zatrzymali agresora, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Sprawcą okazał się 26-latek z Lublina. Mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości został zatrzymany do wytrzeźwienia. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty niszczenia mienia. Wkrótce ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Nie interesuje mnie ile za to przewiduje kodeks karny ,bo oczywiste jest że to pijane ścierwo nie pójdzie siedzieć …interesuje mnie jak sąd zamierza wyegzekfować te 2 tys od sprawcy na rzecz poszkodowanego … biorac pod uwgę podobne przypadki ,to zapewne wydając wyrok „zasadzajacy 2 tys na rzecz poszkodowanego „…oczywiście sprawca nie zapłaci nawet zlotówki ,i poszkodowany pozostanie z „wyrokiem ” który nie jest nic wart ..i to jest włąsnie nasze prawo

  2. Jasny Gwint !!!

    26-latek… toż to jeszcze dziecko, bawiło się, żartowało, źli koledzy go nawówili…

  3. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

    H.j z nim,ale kto odda kasę za zniszczone auta.

  4. Kuba ,ale czyj ubezpieczyciel ? Tego pijanego ? chyba nie sądzisz zeby takie „cóś” posiadało ubezpiecznie OC na osobę fizyczną …a autocasco nie jest obowiazkowe i nie kazdy je posiada …wiec o jakim ubezpieczycielu mówisz ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo