Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wspólnie uprawiali konopie, wkrótce za to odpowiedzą (zdjęcia)

Ryccy policjanci ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste i zatrzymali w związku z tą sprawą dwóch mieszkańców Dęblina. Wkrótce obaj staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ryccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste. Uprawa znajdowała się w Dęblinie w jednym z kompleksów leśnych.

Mundurowi natrafili tam na piętnaście krzewów konopi, niektóre dochodziły do 1,5 metra wysokości. Dzięki sprawnej pracy kryminalnych szybko doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch mieszkańców Dęblina.

Jak ustalono 26-latek i 24-latek wspólnie uprawiali rośliny. Ponadto w ich miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny i niewielkie ilości białego proszku.

Zarówno susz, biały proszek jak i rośliny zostały zabezpieczone. Badanie wykazało, że susz to marihuana, natomiast biały proszek to amfetamina. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za wspólną uprawę konopi innych niż włókniste, mogącej dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego oraz za posiadanie narkotyków. Obaj przyznali się do popełnionych czynów. Wczoraj decyzją prokuratora zastosowano wobec nich dozór policji.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wspólnie uprawiali konopie, wkrótce za to odpowiedzą (zdjęcia)

Wspólnie uprawiali konopie, wkrótce za to odpowiedzą (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

7 komentarzy

  1. No i co z tego ?! Wielkie halo. Na każdej wiosce na każdej dzielnicy wiele jest roślinek i wara wam!

  2. Nie możesz sam uprawiać musisz kupić od dilera

  3. no szkoda, takie ładne krzaczki

    i ani jednego…pomidora 🙂

  4. Tylko 8 lat? Za ten bandycki występek powinni dostać po 100 lat łagru. A dzielni policjanci po premii i awans o dwa stopnie. Niedorzeczne jest to państwo…. Za piwo na rowerze 2500pln kary, to za chwasty dożywocie!

  5. a pis przwalił 2 miliardy na ostrołeke, setki milionow na CPK, 70 baniek na wybory, 100 baniek na respiratory itd i nic im nie grozi za to 🙂

Z kraju