690 680 960

Wschodnia granica będzie jeszcze bardziej chroniona. Zakupiono nowoczesne kamery trzeciej generacji

Najnowszej, trzeciej generacji urządzenia, pomogą strażnikom granicznym w zabezpieczaniu wschodniej granicy. Łącznie do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej trafiło 46 tego typu urządzeń.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej oddano do użytku nowoczesne kamery do obserwacji w dzień i w nocy. Najnowszej, trzeciej generacji urządzenia, pomogą funkcjonariuszom w zabezpieczaniu wschodniej granicy. Będą one wykorzystywane głównie przez patrole piesze oraz poruszające się pojazdami. Mają też służyć do urządzania zasadzek oraz do obserwacji najbardziej zagrożonych odcinków granicy. Mają umożliwić detekcję, obserwację i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.

Nowe kamery termowizyjne zakupiono w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, który w większości był sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Celem inwestycji jest wzmocnienie ochrony granicy państwowej, zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji, handlu ludźmi oraz walka z zorganizowaną przestępczością transgraniczną.

Przetarg podzielono na cztery części. W pierwszej kupiono 5 zestawów przenośnych kamer termowizyjnych chłodzonych. W drugiej części 17 zestawów, w trzeciej 8, zaś w czwartej 16. Łącznie Straż Graniczna otrzymała 46 nowych kamer.

(fot. SG/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Baterię rakiet ziemia -powietrze niech zaintalują, będą strącać te lotnie i stare samoloty z przemytnikami .a na piechurów najlepsze będą pola minowe

  2. Nie podniecajcie się tak. Płotki zawsze łapali i będą łapać A grube ładunki szły, idą i będą szły dalej, póki góra pozwala i ma z tego solidny odsyp. Jedna jak i druga strona potrafi puścić tira załadowanego fajami po brzegi.

  3. Człowiek na wsi żyje to nie wie nawet, że kamery mają generacje?!! Ciekawe czy wyłapią celników biorących łapówki? Jak nie to za niewielką opłatą i bez zbędnych technologii Iwan i Sasza wskażą palcem, który bierze.

  4. Broń boże wszystkich imigrantów nie powitali by chlebem i solą.

  5. Widzę że w CSa grają w pracy, niezła posadka.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas