Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wracał z grzybów, znalazł portfel. Nie wiedział komu oddać, teraz ma problemy

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego odpowie za przywłaszczenie znalezionego portfela. 56-latek wracając z grzybów zauważył lezący na chodniku portfel. Wewnątrz znajdowała się gotówka i dokumenty. Jednak nie trafiły one do właściciela.

Kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego ustalili, że 56-letni mieszkaniec tego miasta podejrzewany jest o przywłaszczenie znalezionego portfela. Zdarzenie miało miejsce w połowie września tego roku na terenie miasta, zaś sprawa nie została zgłoszona organom ścigania.

Mundurowi dotarli też do pokrzywdzonego, który potwierdził te informacje. Mężczyzna przyznał, że zgubił portfel, jednak na początku nie zgłosił tego wierząc, że skontaktuje się z nim osoba, która znalazła zgubę. Kiedy to się nie stało stracił wiarę w to, że uda się odzyskać jego własność. Mężczyzna przyznał, że w portfelu znajdował się jego dowód osobisty oraz niemal 800 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka podejrzewanego o ten czyn. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że wracając z grzybów zauważył leżący na chodniku portfel. Twierdził jednak, że poza gotówką nie było w nim nic więcej, dlatego nie wiedział komu je zwrócić.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut przewłaszczenia rzeczy znalezionej. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku.

(fot. lublin112.pl\Policja)

25 komentarzy

  1. Na lubartowskiej wiedzieli by co zrobić z dokumentami, jest tyle możliwości – zakupy na raty, chwilówka i takie tam 😉

  2. niemal 800 złotych – brzmi jak klasa „niższa-wyższa”

  3. Znalezione nie kradzione 10% znaleźnego i kwita a nie do pierdla.

  4. Jak „przewłaszczył” to ma problem…

  5. Czyli jakbym znalazł totalnie pusty portfel to też lepiej na policja zanieść? Pytam bo dużo czasu mam i kilka starych portfeli w szufladzie 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo