Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wpuściła do domu kobietę handlującą pościelą. Straciła prawie 20 tys. złotych

Mieszkanka gminy Końskowola straciła prawie 20 tys. złotych, po tym jak wpuściła do domu nieznajomą kobietę oferującą do sprzedaży pościel. Policjanci poszukują około 50-letniej kobiety o śniadej cerze, ubranej w ciemne ubranie oraz czarną czapkę.

W środę policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie kradzieży sporej sumy pieniędzy, do której doszło w gminie Końskowola. Z relacji zawiadamiającej wynikało, że do jej domu przyszła kobieta w wieku około 50 lat, która wykorzystując fakt sprzedaży pościeli ukradła jej około 20 tysięcy złotych.

76-letnia kobieta wpuściła do domu nieznajomą w wieku około 50 lat, o śniadej cerze, ubraną w ciemne ubranie oraz czarną czapkę. Kobieta miała ze sobą dwa komplety pościeli. Powiedziała, że chce sprzedać pościel po 70 złotych, a zysk ze sprzedaży przeznaczy na pomoc sierotom wojennym. Seniorce zrobiło się żal rzekomych dzieci i postanowiła kupić jeden komplet pościeli.

Z uwagi na to, że w portfelu miała tylko 20 złotych wyszła do pomieszczenia obok, tzw. spiżarki żeby przynieść brakujące 50 złotych. Z saszetki, w której trzymała wszystkie oszczędności przeznaczone na remont mieszkania wyjęła brakującą kwotę i wróciła do kuchni. Kobiety dokonały transakcji.

Zanim jednak oszustka wyszła z domu, poprosiła o przekazanie konserw dla sierot oraz zaoferowała do sprzedaży koszyki, które rzekomo zostawiła na zewnątrz, na podwórku. 76-latka zajęła się szukaniem konserw w lodówce, a w tym czasie sprzedająca wyszła z kuchni, zamknąwszy za sobą drzwi. Gdy dłuższy czas nie wracała, seniorka wyszła na zewnątrz zobaczyć co się stało. Okazało się, że drzwi do spiżarki są otwarte i zniknęła saszetka z pieniędzmi, prawie 20 tysięcy złotych. Mieszkanka gminy Końskowola zorientowała się, że została okradziona i powiadomiła o wszystkim policję.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

  1. Wpuściła nieznajomą o śniadej cerze…
    Powinna zawiadomić, gdyby jej nic nie zginęło – to by dopiero była sensacja!

  2. Nieznajoma o śniadej cerze. Cyganka pewnie by było niepoprawnie? A Romka?

  3. wie ktoś co oznacza określenie ocyganić

  4. Podobno nikogo ze wsi nie da się oszukać bo tylko w mieście mieszkają sami idioci, jest na tym forum taki mędrzec co tak wypisuje 😉

  5. Ach, te stereotypy… Ciekawe skąd się biorą. Ma ktoś statystyki, ile procent obywateli Polski to Romowie, i dla porównania jaki procent osadzonych w więzieniach stanowią?

  6. Znowu biedna emerytka ,na nic nie mają pieniędzy a na cyganki ooo proszę.

  7. No to jej powróżyła w pościeli 🙂

  8. Zasada jest prosta: dobrze im się przyjrzeć i od razu gonić. Następny krok to telefon na 997/112. Jeśli poruszają się samochodem, dużym ułatwieniem będzie zapamiętanie marki, koloru i numeru rejestracyjnego. Oczywiście, nie każdy rozpozna markę, czy zapamięta cały numer, ale zawsze coś da się zauważyć.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo