Wpadka na granicy. Bułgar okazał się Turkiem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podczas kontroli granicznej próbę przekroczenia granicy na podstawie sfałszowanego paszportu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek w Terespolu Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przy jednym z podróżnych podrobione dokumenty. Mężczyzna, który podawał się za obywatela Bułgarii miał przy sobie paszport, który wzbudził podejrzenia mundurowych.

– Funkcjonariusz Straży Granicznej dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wiec wnikliwie zbadać paszport podróżnego. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się bowiem, iż paszport został podrobiony. Mężczyzna został zatrzymany, dodatkowo, funkcjonariusze ujawnili przy nim kolejne podrobione dokumenty, a były to bułgarskie prawo jazdy oraz dowód osobisty – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Okazało się, że zatrzymany jest obywatelem Turcji. Mężczyzna oświadczył, iż zamierzał przekroczyć granicę Polski, by później kontynuować podróż do kolejnego europejskiego kraju.

– Zatrzymany odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej na podstawie fałszywych dokumentów, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został umieszczony w Ośrodku Strzeżonym – dodaje ppor. Dariusz Sienicki.

2017-09-20 20:01:18
(fot. NOSG)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. A jaka to różnica?

 2. Wcześniej mówił, że Włoch.

 3. Jednego złapali Napewo też byli inni którym się udało

 4. Polki za granicą zabawiają się z facetami z Maroko, Egiptu, Iraku, Libanu, Turcji oraz innych krajów wzbogacających kulturowo Europę, ale przyjeżdżając do Polski, przedstawiają ich znajomym i rodzinie jako Włochów Lub Hiszpanów 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”