Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wóz strażacki dachował jadąc do pożaru. Trzech strażaków rannych

Poważny wypadek w Świdniku, po tym jak samochód osobowy zajechał drogę jadącemu na sygnale do pożaru strażackiemu pojazdowi, ten przewrócił się na bok i koziołkował. Trzy osoby są ranne.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14 30 na ulicy Krępieckiej, pomiędzy Świdnikiem a Nowym Krępcem. Dwa zastępy straży pożarnej jechały w kierunku Krępca do pożaru. Jeden z wozów strażackich dachował. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, do zdarzenia doszło, gdy kierowca nieustalonego jeszcze samochodu osobowego, widząc jadącą z naprzeciwka straż pożarną, zjechał na pobocze, żeby ustąpić im miejsca. Jednak najprawdopodobniej nie spodziewał się, że tuż za nim, będzie jechał kolejny zastęp, więc ruszył z miejsca na sam środek jezdni.

Kierujący scanią strażak, żeby nie staranować auta, które zajechało mu drogę, usiłował uniknąć zderzenia i zjechał na chodnik, jednak stracił panowanie nad wypełnionym wodą pojazdem i auto przewróciło się na bok i kilkukrotnie koziołkowało. W pojeździe znajdowało się trzech strażaków, jeden z nich wypadł w trakcie dachowania. Kierowca zaś został zakleszczony w kabinie.

Jadący z przodu strażacy, gdy zorientowali się co się stało, ord razu zawrócili i przystąpili do akcji ratunkowej. Na miejsce do pomocy przyjechało kilka zastępów straży pożarnej ze Świdnika i z Lublina a także karetki pogotowia i policja. Strażacy biorący udział w zdarzeniu zostali przetransportowani do szpitali. Jak ustaliliśmy, doznali licznych urazów i złamań.

Na miejscu wciąż trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnego przebiegu wypadku. Droga ze Świdnika do Nowego Krępca jest całkowicie nieprzejezdna. Policja kieruje ruch na objazdy.


Większy widok mapy

(fot. lublin112)
2015-02-24 17:12:44

60 komentarzy

  1. panowie jesteśmy z wami!!
    JRG HRUBIESZÓW

  2. Szybkiego powrotu do zdrowia!!!

  3. OSP Wilczopole

    Szybkiego Powrotu do Zdrowia

  4. Ta droga to koszmar tam będzie więcej wypadków. Szybkiego powrotu do zdrowia, wracacie potrzebują was obywatele

Z kraju

Sport