Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

WORD Lublin zawiesza egzaminy na prawo jazdy. „W związku z zaistniałą sytuacją”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie wstrzymał zapisy na egzaminy teoretyczne i praktyczne. Początkowo informowano o Lublinie, Puławach i Kraśniku, obecnie dotyczy to tylko ośrodków terenowych. Nikt w ośrodku nie chce jednak udzielić informacji na temat przyczyn takiej decyzji.

W poniedziałek od godzin rannych otrzymujemy sygnały od naszych czytelników, o odwołaniu przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie egzaminów na prawo jazdy. Dotyczy to nie tylko Lublina, lecz również oddziałów terenowych w Puławach i Kraśniku. Niebawem na stronie internetowej WORD-u została umieszczona lakoniczna informacja o wstrzymaniu zapisów na egzaminy.

Ponieważ pozostałe ośrodki egzaminowania kierowców w naszym regionie, czyli w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu funkcjonują bez żadnych problemów, staraliśmy się ustalić przyczyny takiej decyzji. Udało nam się skontaktować jedynie z sekretariatem ośrodka. Poinformowano nas, że zarówno dyrektor, jak też zastępca, przebywają na zwolnieniach lekarskich, zaś pozostałe osoby, które mogą udzielić takiej informacji, czyli główna księgowa oraz prawnik, są obecnie zajęte.

Po ponownym kontakcie również nikt nie był w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie o przyczynę zawieszenia zapisów na egzaminy. Tym razem obiecano nam, że przygotowane zostanie oświadczenie w tej sprawie. Owszem, pojawiło się ono niebawem na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Czytamy w nim, że „w związku z zaistniałą sytuacją” podjęta została decyzja o czasowym zaprzestaniu prowadzenia egzaminów dla kandydatów na kierowców i kierowców. Tym razem chodzi jedynie o oddziały terenowe w Puławach i Kraśniku, natomiast w Lublinie egzaminy mają być w dalszym ciągu przeprowadzane. Jednak chodzi tylko o osoby, które mają już wyznaczony termin egzaminu. Nie ma zaś nowych zapisów.

AKTUALIZACJA:

Jak nas poinformowano, przyczyną decyzji jest znaczna absencja pracowników. Znaczna ich część, łącznie z dyrekcją ośrodka, przebywa na zwolnieniach związanych z zachorowaniami na COVID-19.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Zagadka.
  Dlaczego kierującym dopiero uczącym się jeździć, czy tym, którzy zdają egzamin na prawo jazdy, wtargnięcia pieszych, rowerzystów, itp. nie zdarzają się? Jeździć nie potrafią (bo dopiero się uczą), doświadczenia prawie wcale a jednak nikogo samochodem nie zabijają? Czym to wytłumaczyć?

  • Otóż sformułowana hipoteza jest błędna. Aby ją sfalsyfikować wystarczy wskazać choć jeden przypadek wtargnięcia na przejście pieszego podczas nauki/egzaminu. Generalnie wszelkiej maści przygłupy forumowe uwielbiają robić „risercz w necie”, więc mogą sobie wpisać w google „egzamin prawo jazdy pieszy wtargnął na przejście” i viola, opisy sytuacji jak znalazł. Może metoda mało naukowa, gdyż fora internetowe to siedliska pleniącej się bez opamiętania zarazy pustogłowia ale w sam raz w stylu ludzi formułujących takie bzdury.

  • Ale za to zapindalają po buspasie na Fabrycznej tak jak by były autobusami.

  • Wtargnięcie pieszego… a raczej „nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych” jest jednym z częstszych powodów oblania egzaminu, bo wystarczy aby pieszy postawił nogę na jezdnie zaraz przed tym jak kursant wjedzie na pasy i egzaminator już CIACH zamiana i do domu.

 2. Co to za sytuacja która zaistniała… Super opisany powód zawieszenia egzaminów!

 3. Z zaistniałą sytuacją mega głupoty Kraśnik w sprawie WiFi i 5 G i innych LPGieków? tak mamy to rozumieć? Bo w chu… zawiłe to całe wyjaśnienie sytuacji…

 4. Państwowe!!! więc nikt nie odpowiada i nie ponosi odpowiedzialności…. ,prywatne firmy się zamyka i ludzie tracą pracę, a w tym przypadku zapewne , nikt nie straci pracy ani też nie otrzyma pomniejszonych zarobków….

 5. Judasz nie zdradził Jezusa

 6. Nowy system egzaminowania teoretycznego on linie będzie można przejść w domu

 7. Ale ja się uczyłem jeździć w Kraśniku i w Kraśniku chcę zdawać. Po Lublinie nie umiem jeździć. Pomocy!

 8. Czyli ukryte ognisko. Myślę że teraz będzie wieksza panika wśród tych którzy pojawili się wcześniej na egzaminach.

Wiadomości z info112