690 680 960

Województwo Lubelskie będzie się promować w Dubaju

W dniach od 10 do 16 lutego na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju zaprezentuje się województwo lubelskie. Promowana będzie gospodarka i lokalna przedsiębiorczość, walory turystyczne oraz elementy kultury i sztuki.

W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa światowa wystawa Expo 2020. To cykliczne wydarzenie, w trakcie którego prezentowany jest dorobek kulturalny, naukowy i techniczny krajów i narodów świata, po raz pierwszy odbywa się na Bliskim Wschodzie. Za miesiąc, a dokładnie w dniach 10 – 16 lutego, podczas tej największej promocyjno-gospodarczej imprezy na świecie, zaprezentuje się tam województwo lubelskie.

Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wspólnie z partnerami wydarzenia, przedstawił szczegóły całej akcji. Jak wyjaśniał, celem prezentacji naszego regionu jest promocja gospodarki i lokalnej przedsiębiorczości, walorów turystycznych oraz elementów kultury i sztuki. Hasłem przewodnim będzie „Województwo Lubelskie – Spichlerzem Polski”.

W trakcie spotkania podkreślano, że rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest już dobrze znany na Lubelszczyźnie. Nasz region wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach branżowych takich jak targi turystyczne, medyczne, spożywcze czy elektroniki użytkowej. Tym razem zaprezentują się: Muzeum Wsi Lubelskiej, Fundacja Sztukmistrze, Fundacja „Akademia Robotyki” oraz przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Przed nami ambitne zadanie, ponieważ program, który chcemy zaprezentować w Dubaju, wyróżnia się na tle innych województw. Kreatywni, wykształceni, młodzi ludzie, innowacyjne osiągnięcia polskiego biznesu, oferta kulturalna – ta tradycyjna i ta współczesna, a także specjalne inicjatywy dla dzieci oraz polskie smaki w restauracji Pawilonu Polski – to wszystko złoży się na wyjątkowość naszej prezentacji – mówił Jarosław Stawiarski.

Każdego dnia wystawy czasowej Województwa Lubelskiego w Dubaju, prezentowane będą osiągnięcia lubelskich firm oraz naukowców. Odbędą się również sesje B2B, czyli spotkania przedsiębiorców w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W ten sposób postanowiono jak najlepiej wykorzystać szansę promocji naszego regionu na Bliskim Wschodzie.

(fot. pixabay.com)

34 komentarze

  1. Może będą promować lubelskie agencje towarzyskie.

  2. Dwa miliony ta wycieczka będzie kosztować to gdzie jest ten kryzys i bieda ja się pytam.

  3. 50 dawek szczepienia

    połowa nie wróci

  4. Jasne promować biedę Lubelszczyzny najbiedniejsze województwo polski pojadą za pieniądze podatników promować się po chotelach wakacje dla lubelskich urzędasów za pieniądze innych już widać po lotnisku jaki biznez zrobili latają samoloty na krzyż 4 w tygodniu żałosne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki gminno-parafialne w gminie Turobin. Wystąpią Roxait i BajorekD
Dożynki gminno-parafialne gminy Tereszpol
Gminno-Parafialne Dożynki gminy Tarnogród. Wystąpią zespoły Baflo i Meffis
Dożynki Gminy Potok Górny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Veegas
Dożynki Gminy Obsza