Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wojewódzkie obchody Święta Krajowej Administracji Skarbowej w Lublinie

W Lublinie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Święto zostało ustanowione, by podkreślić znaczenie KAS dla prawidłowego rozwoju gospodarczego kraju, dla bezpieczeństwa finansowego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli Polski i Unii Europejskiej.

Centralne obchody Święta KAS odbędą się w Warszawie. Na wojewódzkie uroczystości KAS zaprasza dzisiaj na godzinę 11.00 na Plac Litewski w Lublinie. W programie wydarzenia przewidziano uroczysty apel z wręczaniem awansów i odznaczeń oraz: koncert orkiestry wojskowej; pokazy statyczne sprzętu do kontroli, laboratorium celne; pokaz umiejętności psów służbowych; prezentacja okazów CITES i dóbr kultury zatrzymanych na granicy; konkursy dla dzieci.

Święto Krajowej Administracji Skarbowej ustanowione zostało, by podkreślić znaczenie KAS dla prawidłowego rozwoju gospodarczego naszego kraju, dla bezpieczeństwa finansowego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli Polski i Unii Europejskiej.

Program uroczystości

10.00 – Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej (archikatedra lubelska)

11.00 – Przemarsz na Plac Litewski w Lublinie

11.15 – Uroczysty apel połączony z ceremonią wręczenia odznaczeń, awansów i wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej

12.15 – Koncert orkiestry wojskowej

12.30 – Pokazy statyczne sprzętu do kontroli, okazów CITES, dóbr kultury, laboratorium celnego, konkursy dla dzieci, pokaz umiejętności psów służbowych

15.30 – Zakończenie uroczystości

Zadania Krajowej Administracji Skarbowej

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej. Zapewnia obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych.

W centrali KAS oraz w jednostkach terenowych istnieją piony kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej, które odpowiadają za likwidację istniejącej szarej strefy i minimalizację wykroczeń oraz nieprawidłowości.

KAS egzekwuje przepisy dotyczące zdrowia publicznego, ochrony konsumentów i środowiska naturalnego. Kontroluje produkty i wyroby importowane, które mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników i konsumentów lub środowiska. Należą do nich m.in.: środki ochrony roślin, zagrożone gatunki fauny i flory, odpady oraz inne produkty niebezpieczne.

11 komentarzy

 1. Za czyje pieniądze ta szopka?

 2. Co ma do tego kościół?

 3. … że co? Noooo. Czekam na równie hucznie obchodzony Dzień Zdrowia Narodowego (służby zdrowia), no bo Dzień Narodowej Edukacji z pewnością też będzie huuuczny!

 4. Na obchody są pieniądze ale żeby tak skrócić kolejki do lekarzy to już niebardzo.

  • Wystarczy zakazać lekarzom przyjmowania pacjentów w swoich prywatnych klinikach albo pracujesz w szpitalu państwowym albo prywatnie.

   • Racja. Ciekawe dlaczego PiS tego nie zrobił…

    • A może w końcu opozycja by coś zrobiła a nie tylko bierze pieniądze za siedzenie i nic nie robienie.

     • A wiesz kto ma większość w głosach ? To się nieprodukuj

     • no tak, w końcu to wina opozycji.

      A niby jakąś ustawę zablokowała opozycja ???
      Zdaje się, że ktoś ma większość w sejmie i może stanowić prawo w tym grajdole.

      To jak to jest, że korzystne zmiany w prawie – są efektem działań (czytaj głosów) tej większości, zaś zmiany negatywne w prawie są efektem działań opozycji. Jak ta opozycja, nie mając większości jest w stanie przegłosować większość sejmową – jakaś inna matematyka czy co…

      To kto tu rządzi: większość sejmowa czy opozycja ???

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport