Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wojewoda zaapelował do mieszkańców Lubelszczyzny. Chodzi o wydarzenia w Przewodowie

Z apelem o zachowanie spokoju i wzajemnej solidarności zwrócił się dziś do wszystkich mieszkańców naszego regionu wojewoda lubelski. Zaapelował również o wyjątkową czujność.

W środę w godzinach popołudniowych wojewoda lubelski wydał oświadczenie dotyczące wczorajszych wydarzeń w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim. Rakieta, która uderzyła w punkt skupu zboża doprowadziła do śmierci dwóch pracowników zakładu. Lech Sprawka przekazał wyrazy głębokiego współczucia rodzinom i bliskim ofiar.

Zwrócił się również z apelem do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego o zachowanie spokoju i wzajemnej solidarności. Podkreślił jednocześnie, iż wszystkie służby działają w stanie podwyższonej gotowości. Dążą one do tego, aby w pełni wyjaśnić sytuację.

– Dziękuję za wszystkie głosy solidarności z rodzinami ofiar od mieszkańców naszego województwa. Rodziny te zostały już objęte przez nas opieką – mówi wojewoda.

Lech Sprawka jednocześnie zaapelował do mieszkańców województwa lubelskiego, aby zachowali wyjątkową czujność. Chodzi tu o kwestię prób dezinformacji, których od wczoraj jest bardzo dużo. Podkreślił, aby w tej wyjątkowej sytuacji opierać się wyłącznie na faktach i na sprawdzonych źródłach informacji.

(fot. lublin112)

18 komentarzy

 1. Sytuacja pokazała że pijany Iwan spod Lwowa bądź Łucka jest o wiele groźniejszy dla Polski niż pijany Iwan spod Omska czy Władywostoku.

 2. To była próba wciągnięcia NATO w konflikt z Rosją czyli powtórka z Wołynia tym bardziej że załęski to potwierdził swoim kłamstwem że to Rosja rzuciła rakiety jak by się role odwróciły to my nie mieli byśmy wyjazdu do nich . Potrafią zabić niewinnych ludzi po co , nawet nie stać ich na skruchę tylko gryzą rękę która ich karmi. Zakłamani

 3. Zaczynam się przekonywać że ukrainiec to taki ruski tylko gorszy

  • Pan sołtys ze z Lublina k/Świdnika

   Nie od dziś o tym wiadomo. Będziemy jeszcze żałować, tej nadmiernej dla nich empatii.

 4. strona ukraińska mogłaby chociaż przyznać się oficjalnie, że to ich rakieta zabłądziła (skoro już wiadomo). Ale nie…będą iść w zaparte (znane z historii) i ( o zgrozo!) domagać się dowodów, skąd wiadomo, że to ich.

  • Pogonić ich do siebie a nie za łapówki przekraczają granicę mężczyźni w sile wieku zamiast walczyć o swój kraj.

 5. Przestańcie siać radziecką propagande w komentarzach. Nikt wam orkowie nie wierzy! Już przegraliście wojne, która sami rozpoczeliscie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo