Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Woda zrobiła się mętna, sanepid nie miał wyjścia. Kąpielisko nad zalewem zostało zamknięte

Wyłączone z użytkowania zostało jedno z najpopularniejszych kąpielisk na Roztoczu. W Zalewie w Krasnobrodzie pojawiły się sinice.

Wprowadzony został zakaz kąpieli w największym rekreacyjnym zbiorniku wodnym na Roztoczu. Mowa o Zalewie w Krasnobrodzie, który cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców powiatu, jak też turystów. Powodem takiej decyzji jest zakwit sinic.

Wywołało to zmianę zabarwienia wody, co obniża walory estetyczne kąpieliska. Jednak zagrożeniem może być również kontakt człowieka z taką wodą, jej wypicie, a nawet wdychanie podczas kąpieli powietrza z toksynami. Wywołuje to trudności z oddychaniem lub wysypkę.

To już kolejne w naszym regionie miejsce, gdzie w ostatnim czasie wprowadzono zakaz kąpieli. Najpierw w zalewie Bojary również pojawiły się sinice, później nad zalewem w Nieliszu zaczęły masowo obumierać małże. Z powodu zakwitu sinic czerwona flaga powiewała również na zalewie we Frampolu. Obecnie we wszystkich tych miejscach można już wchodzić do wody.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

3 komentarze

  1. W tym krasnobrodzie już nic nie ma nawet towaru w biedrze.Amen.

  2. Krasnobrud jak sama nazwa mówi Krasno – brud
    Był i będzie
    Raz się tam kąpałem i nigdy więcej

  3. Bród i smród od zawsze

Z kraju