Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wniosek o rentę specjalną dla dziecka zamordowanej komornik

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o przyznanie renty specjalnej dla syna zabitej na służbie komornik Ewy Kochańskiej. Tragiczna śmierć funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków to wstrząsające zdarzenie, które spotkało się z natychmiastową reakcją Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister Zbigniew Ziobro złożył rodzinie i bliskim zamordowanej pani komornik wyrazy najgłębszego współczucia. Ewa Kochańska w piątek 18 listopada br. została zaatakowana nożem w Kancelarii Komorniczej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala.

Poza wnioskiem o przyznanie renty specjalnej rodzina Ewy Kochańskiej zostanie objęta pomocą ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Pozostają one w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości i służą zapewnieniu wsparcia ofiarom przestępstw i ich bliskim.

– Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni – zapewnił Zbigniew Ziobro natychmiast po otrzymaniu wiadomości o piątkowej tragedii.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, atak na funkcjonariusza publicznego w czasie pełnienia służby uderza w podstawy ładu Rzeczypospolitej. Wymaga więc zdecydowanej reakcji resortu sprawiedliwości. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem służbowym Prokuratora Krajowego. Już w piątek wystąpił o to wiceminister Marcin Warchoł. Sprawca został zatrzymany i grozi mu kara dożywotniego więzienia.

– Bezpieczeństwo funkcjonariuszy publicznych jest priorytetem Ministerstwa Sprawiedliwości. Służą temu wprowadzane z inicjatywy resortu regulacje ustawowe. To m.in. uchwalone niedawno przez Sejm nowe przepisy Kodeksu karnego, które wzmacniają ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy publicznych – czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

(fot. źródło MS)

22 komentarze

  1. Komornik i lichwiarz, dwa najbardziej 'szanowane’ zawody…

  2. Gdy wieszają się ludzie którzy nie wytrzymują presji, nękania i życia w nędzy to ministrowie z bankierami nie wznoszą larum.
    Nie wiem jak było ale nikt za darmo raczej nikogo nie morduje.

  3. W czym lepsze dziecko komornika od dziecka murarza?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo