Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamanie do komórki lokatorskiej, sprawca w rękach policjantów

Za włamanie do komórki lokatorskiej odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Sprawca ukradł łupy o wartości ponad 700 złotych. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci z komisariatu w Poniatowej odnaleźli skradzione przedmioty.

W minioną środę dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony przez mieszkańca Poniatowej o włamaniu do komórki lokatorskiej w piwnicy przynależącej do jego mieszkania. Z zawiadomienia wynikało, że sprawca po wyrwaniu skobla z drzwi dostał się do środka. Jego łupem padły znajdujące się tam przedmioty, w tym telefon komórkowy, o wartości ponad 700 zł.

– Na miejsce od razu skierowano policjantów z komisariatu w Poniatowej. Funkcjonariusze na postawie posiadanych informacji bez trudu namierzyli złodzieja. Trop doprowadził ich do 34-latka. W jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili skradzione przez niego mienie. Okazało się jednak, że to nie jedyne przestępstwo na koncie 34-latka – informuje asp. Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Ustalane są kolejne przestępstwa, w których brał udział. Jak przekazują policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie funkcjonariusze weryfikują uzyskane informacje.

– Teraz za swoje zachowanie 34-latek odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia – dodaje asp. Katarzyna Bigos.

12 komentarzy

  1. wygląda na 54

  2. Wygląda na 64.

  3. Wygląda na 44

  4. Ogórków nie chciało sie samemu na zimę zrobić, wuju/uju?

  5. Bimbru szukał

  6. Skoble w blokowiskowych piwnicach połączone są z murem połączeniem typu NA SŁOWO HONORU , dasz raz z buta i otwarte. Budowlańcy biorą prowizję od złodziei ? Czy to normalne przechowywać telefon razem z kartoflami oraz ziemniakami w piwnicy ?

Dodaj komentarz