690 680 960

Włączał się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa. 83-latek trafił do szpitala

Wczoraj w miejscowości Wielącza Poduchowna doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Po zderzeniu dwóch pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 12:00 w miejscowości Wielącza Poduchowna w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem polo 83-latek włączając się do ruchu z terenu parkingu na drogę krajową nr 74 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tamtędy 33-latkowi, który kierował volkswagenem passatem. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów, po którym passat wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust.

Z kolei 83-latek odjechał z miejsca wypadku, skręcił na wjazd pobliskiej posesji i wykonując manewr zawracania uszkodził ogrodzenie, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Do szpitala został przewieziony 83-latek. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 83-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

19 komentarzy

  1. Wszyscy się wieku czepili, a to tylko jeden problem w tej sytuacji. Drugi, gorszy moim zdaniem , bo dotyczy i starych, i młodych, to „król swojej wsi”. Tacy są wszędzie – on jest u siebie, to jemu wolno. Jazda środkiem albo lewym pasem? – czemu nie. Kierunek? – a po co, przecież wszyscy wiedzą, że ja tu mieszkam albo właśnie do szwagra skręcam. Postój w niedozwolonym miejscu? – no przecie Józek szedł, to trza było stanąć i pogadać. Wyjazd z podporzadkowanej bez upewnienia się? – przecie zawsze tak tu wyjeżdżam i się nigdy nic nie stało. Itd…

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas