Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechały na rolkach na przejście dla pieszych. Trolejbus zahamował, ucierpiał pasażer

Dwie młode kobiety wjechały na rolkach zmuszając kierowcę trolejbusu do nagłego hamowania. W wyniku tego jeden z pasażerów pojazdu doznał obrażeń ciała. Policjanci szukają świadków wypadku.

Do wypadku doszło 9 kwietnia przed godziną 13 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Lubartowską w Lublinie.

– Dwie piesze na rolkach przejeżdżając przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle, zmusiły kierującego trolejbusem do gwałtownego hamowania. W wyniku tego jeden z pasażerów uderzył głową w elementy pojazdu – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o zgłoszenie się do Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie, pokój nr 159 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod nr tel.: (81) 535-42-78 lub 997.

2017-04-17 16:28:14
(fot. pixabay.com)

22 komentarze

 1. Ale po co swiadkowie skoro jest monitoring

 2. Co za idiotki!!

 3. Fąfel Jarosława Jedynie Sprawiedliwego

  Idiotki sobie bezstresowo pojechały w siną dal, a powieszą kierowcę, który ośmielił się im życie uratować.

 4. Tępe dzidy z lubartowskiej.

 5. Poprostu idiotki, mam nadzieję, że nie mają praw jazdy

 6. Rolkarze to plaga na DDR prowadzącej nad zalew i dookoła niego. Towarzystwo nie zdaje sobie sprawy, że jeśli wpakuję się w nich rowerem przy 30 km/h to go sobie konkretnie porysuję.

  • Sama jeżdżę na rolkach po DDR nad zalewem, ale robię to w takim czasie, kiedy rowerzystów tam prawie nie ma. Poza tym korzystam z ochraniaczy, kasku, odblasków, a przede wszystkim potrafię jeździć i nie trzęsę się jak osika na wszystkie strony. Natomiast jak widzę takich, co to dopiero ze sklepu wyszli z nowym sprzętem, przy czym na ochraniacze, a tym bardziej na kask, już nie starczyło i jedzie takie jak paralityk, ledwo na nogach się trzymając, to jasna krew mnie zalewa i przestaję się dziwić, że rowerzyści nienawidzą rolkarzy i chętnie by ich na tej ścieżce powystrzelali.

   • Jeżdżę regularnie nad zalew zarówno jednym jak i drugim środkiem transportu i rolkarze mi nie przeszkadzają w niczym, to tylko kompleksy radykalnych 'pedalarzy’ swietych krów. Jak ktos chce to i tak wyminie. Ale turdefransom zawsz e coś nie będzie pasować..

    • Nie wiem jaką DDR jeździsz nad Zalew, ale zaręczam, że jadący krokiem łyżwowym rolkarz potrafi zająć całą szerokość tej biegnącej dookoła. Dzwonek wywołuje co najwyżej pretensje takiej „świętej krowy”. I nie, nie jestem „rekordowcem”, trzymam przyzwoitą średnią około 20-25km/h najczęściej w trakcie przejażdżek rowerowych. Kiedyś jeździłem sporo szybciej, teraz głównie po to, żeby z wprawy nie wypaść… wiem, że dla większości to szybko, ale – na DDR wolno mi jechać w zabudowanym 50km/h… a rzadko 35km/h przekraczam.

   • Zdajesz sobie sprawę, że na rolkach, hulajnodze czy wrotkach jesteś oficjalnie „piesza” i jak uszkodzisz rowerzystę na DDR, to do końca życia (swojego lub jego/jej) będziesz płacić, jak sąd rentę mu zasądzi?
    I nic tu po twoich ochraniaczach, kasku i odblaskach… będziesz winna, bo ma cie na DDR nie być i tyle.
    Droga dla rowerów to według kodeksu drogowego taka sama jezdnia, jak jezdnia ulicy i mają się na niej znajdować jedynie pojazdy (w tym wypadku rowery).

    • To tak samo jak pieszych rozjeżdżają tępe rowerki na chodnikach .Jak się który na mnie nadzieje to na pewno będzie lądował na glebie.

     • Otóż to.
      Ale ludzie są tępi.
      A już zwłaszcza użyszkodnicy tzw. „Roweru Wiejskiego”.
      Chyba nie widziałem takiego użyszkodnika jeszcze na jezdni (innej niż jezdnia DDR)… jeździ toto po chodnikach głównie, bardzo z siebie zadowolone najczęściej. Dobrze, że ponumerowane te rowery i rejestrowane na każdej stacji, to jak komuś kuku zrobią, to łatwiej dojść, kto mógł uszkodzić pieszego.

  • a mnie wkurza jak rowerzysci jada Janowska, ktora jest strasznie waska majac w poblizu droga rowerowa. Dodtakowo jadą jeden obok drugiego…

 7. Gupie bździągwy 🙂

 8. Jest monitoring,po co świadkowie? Ciagle tylko szukają świadków. Czy obecna technika jak np. monitoring to za mało?

 9. Te nogi to zgrabne nawet nawet..

  • Gamoń, ale realnie myslący

   Przestań, bo cie zaraz o jakieś molestowanie, czy nie daj Boże o pedofilię posądzą i IP zaczną namierzać.
   Kółka Różańcowe czuwają!

Z kraju