Wjechał w stojącego przed przejściem dla pieszych forda. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch aut, jakie miało miejsce po południu na jednej z lubelskich ulic. Kierowca renaulta uniknął zderzenia z poruszającymi się przed nim pojazdami, wjechał jednak w znajdującego się obok forda.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 13 na ul. Armii Krajowej w Lublinie. Na wysokości ul. Jutrzenki zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w kierunku ul. Jana Pawła II. Kierujący dostawczym renaultem poruszał się lewym pasem jezdni. Kiedy dostrzegł, że jadące przed nim auta zaczynają się zatrzymywać przed przejściem dla pieszych, zaczął gwałtownie hamować i zjechał na prawy pas jezdni. Tam renault uderzył w strojącego przed przejściem dla pieszych forda.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Podróżującą fordem kobietę w ciąży przetransportowano do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. O chwilę za długo patrzył w telefon?

  2. Wina nowych przepisów. Tzn. tych które jeszcze nie weszły w życie.
    Dobrze, że ich nie wprowadzono, bo poprzednio obowiązujące lokowały Polskę jako najbezpieczniejszy komunikacyjnie kraj w UE (oczywiście licząc od końca).

  3. A co robił i gdzie patrzył zanim dostrzegł ze inne auta hamują i z jaką predkością jechał że nie dał rady zahamować. Każdy kierowca ma obowiążek STALE patrzeć na drogę a nie od czasu do czasu i ma równiez obowiazek przestrzegać ograniczen prędkości a dodatkowo przed PDP ma obowiązek ZWOLNIĆ bo tym przede wszystkim jest zachowanie szczególnej ostrozności.

    • Alek ,a który zapis w PoRD mówi o zwalnianiu przy każdym PDP?

      • Jak masz dobry refleks i sprawny samochód (opony, hamulce), to możesz nie zwalniać, tylko zachować ostrożność. Jak widać Panu w dostawczaku zabrakło którejś z tych rzeczy, więc może powinien zwalniać przed przejściami, skrzyżowaniami.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew