Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w pieszego na przejściu, mężczyzna trafił do szpitala

Wczoraj wieczorem na jednej z ulic Zamościa doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 20 na ul. Zamoyskiego w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu osobowego wjechał w mężczyznę znajdującego się na przejściu dla pieszych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem jechał ul. Zamoyskiego w kierunku ul. Wyszyńskiego. Przejeżdżając przez przejście dla pieszych najechał na znajdującego się na pasach mężczyznę. 61-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Kierujący oplem 63-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn był trzeźwi. Wstępne badanie trzeźwości pieszego wykazało, że znajdował się on pod działaniem alkoholu, jednak dokładne stężenie alkoholu w jego organizmie będzie znane po przeprowadzonym badaniu krwi.

Mundurowi zatrzymali 63-latkowi prawo jazdy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

  1. Czyli to jedno z tych super bezpiecznych przejść ze światełkami, które miały poprawić widoczność. Ale dla polskiego kierowcy nic trudnego – nawet tak oznaczone przejście potrafi zignorować i olać obowiązki na nim ciążące, kiedy do niego się zbliża.

    • Światełka co zamiast oświetlać pieszego oślepiają kierowców. Komuś zależy na takich wypadkach chyba.

  2. Gość myślał że jest nie śmiertelny może myślał że zdąży. A wieczorem powinni wszyscy nosić kamizelki odblaskowe !!
    Pieszy tak samo jak kierowcy powinni zachować ostrożność o nie na oślep wchodzą na przejście nawet się nie rozglądają !!!

  3. To znaczy pieszy był na bani a zabrali prawko tżeżwemu ………na pewno pieszy był z ormo

    • Dlatego tu bardziej szkoda kierowcy niż pieszego, któremu łatwiej było tego wypadku uniknąć niż kierowcy.

  4. Światełka co zamiast oświetlać pieszego oślepiają kierowców. Komuś zależy na takich wypadkach chyba.

Z kraju